Menu Region

Msza dla osadzonych w katowickim areszcie śledczym

Msza dla osadzonych w katowickim areszcie śledczym

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kilkudziesięciu osadzonych w katowickim areszcie śledczym jak co roku uczestniczyło w Mszy świętej odprawionej przez arcybiskupa Damiana Zimonia.
Metropolita katowicki podkreślił, że to spotkanie jest ważne zarówno dla aresztantów, jak i dla niego. Duchowny powiedział, że czuje obowiązek przyniesienia im nadziei. Przypomniał, że były czasy kiedy dla duszpasterzy drzwi aresztu były zamknięte.

Zwracając się do osadzonych arcybiskup podkreślił, że wielu ludzi jest dziś zagubionych. "Trzeba się zastanawiać nad sobą, ale w kontekście Słowa Bożego" - zaznaczył metropolita katowicki.

Jeden z osadzonych wyznał, że w tym okresie człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę z wielu rzeczy. "Nie życzę takich świąt nawet najgorszemu wrogowi" - powiedział - "Ale ten areszt to moja pokuta" - dodał jednocześnie.

W areszcie przebywa ponad 400-stu osadzonych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się