Menu Region

Włochy: Boże Narodzenie pod znakiem kryzysu

Włochy: Boże Narodzenie pod znakiem kryzysu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
We Włoszech Boże Narodzenie jest obchodzone pod znakiem kryzysu, ale także wierności kulinarnym tradycjom. Większość osób spędza święta w rodzinnym gronie przy suto - mimo wszystko - zastawionym stole.
Włosi uważają, że można zrezygnować z prezentów, ale nie z wigilijnej kolacji czy obiadu w pierwszy dzień świąt. Na jedzenie Włosi wydadzą dwa i pół miliarda euro, tylko o siedem procent mniej niż przed rokiem.

Jednocześnie blisko dwa miliony osób będzie zmuszonych zrezygnować ze świątecznego posiłku. Odbije się to przede wszystkim na restauracjach, które aby temu zapobiec, zapowiadają nawet 20-procentowe zniżki. Średnia cena kolacji czy obiadu w lokalu wyniesie w tych dniach 30 euro. Znani kucharze twierdzą jednak, że przy odrobinie talentu to samo można przygotować w domu za siedem euro.

Dla wielu osób jedzenie może pozostać jedyną świąteczną atrakcją, synoptycy zapowiadają bowiem na najbliższe dni opady i ochłodzenie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się