Menu Region

Prymas Józef Glemp wygłosił bożonarodzeniowe orędzie

Prymas Józef Glemp wygłosił bożonarodzeniowe orędzie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kardynał Józef Glemp życzy Polakom, aby przyjęli przesłanie miłości płynące z betlejemskiego żłóbka. W orędziu na Boże Narodzenie prymas Polski przypomniał, że od 2008 lat Chrystus ciągle się rodzi i jest obecny wśród nas.
Kardynał Glemp zachęcił, aby święta zbliżyły wszystkich do Bożego Dzieciątka, Maryi i do świętego Józefa, gdzie jest otwartość i skąd wychodzi miłość. "Życzę wam tej pięknej miłości, jakiej uczymy się ze żłóbka. Niech to przesłanie, które płynie od gwiazdy betlejemskiej i od całej Ewangelii, przychodzi do naszych domów, serc, zakładów pracy i także do tych wielkich, odpowiedzialnych pomieszczeń władzy, która przecież służy i ma służyć" - mówił prymas.

Kardynał Glemp złożył także życzenia ludziom pełniącym funkcje publiczne i zachęcił do modlitwy i ich intencji. Zauważył, że "wcale nie mają oni łatwego życia gdy biorą swoje zadania służebnie i odpowiedzialnie". Wszystkim "ludziom władzy" prymas życzył, aby wzrastała w nich mądrość i aby towarzyszyła im życzliwość dla ludzi. "Aby umieli dobrze rozeznać to, co jest dobre i co jest złe" - mówił kardynał Glemp.

Prymas Polski zaapelował, by nie zapominać również o biednych i wspierających ich instytucjach, w których służy się człowiekowi. Dodał, że ważne jest, by podobne posługi rodziły się z serca i by nie oczekiwać zapłaty za każdą z nich. Kardynał Glemp przypomniał także, że w nadchodzącym roku przestaje być prymasem Polski, ponieważ kończy 80 lat.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się