Menu Region

Piotr Kownacki o podpisaniu specustawy stoczniowej

Piotr Kownacki o podpisaniu specustawy stoczniowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydencki minister Piotr Kownacki powiedział, że Lech Kaczyński, podpisując specustawę stoczniową, wybrał mniejsze zło.
Ustawa umożliwi sprzedanie nieobciążonego hipoteką majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie oraz zapewni stoczniowcom wypłaty odszkodowań w wysokości od 20 do 60 tysięcy złotych za dobrowolne odejścia z pracy.

Piotr Kownacki powiedział, że prezydent ma świadomość, iż ustawa nie ratuje polskiego przemysłu stoczniowego. Podpisał jednak dokument, gdyż nie chciał dopuścić, by pracownicy zakładów w Szczecinie i Gdyni zostali pozbawieni odszkodowań.

Prezydencki minister dodał, że Lech Kaczyński miał wiele zastrzeżeń do treści ustawy. Brakuje w niej bowiem przepisu, gwarantującego, że majątek zakładów będzie wykorzystany do produkcji statków. Kownacki przyznał, że przyszłość stoczni w Szczecinie i Gdyni nie przedstawia się optymistycznie.

Specustawa jest związana z decyzją Komisji Europejskiej, która uznała za nielegalną pomoc publiczną udzieloną stoczniom. Bruksela dała polskiemu rządowi czas do czerwca przyszłego roku na wyprzedaż majątku przedsiębiorstw.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się