Piotr Kownacki o podpisaniu specustawy stoczniowej

  Piotr Kownacki o podpisaniu specustawy stoczniowej

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Prezydencki minister Piotr Kownacki powiedział, że Lech Kaczyński, podpisując specustawę stoczniową, wybrał mniejsze zło.
  Ustawa umożliwi sprzedanie nieobciążonego hipoteką majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie oraz zapewni stoczniowcom wypłaty odszkodowań w wysokości od 20 do 60 tysięcy złotych za dobrowolne odejścia z pracy.

  Piotr Kownacki powiedział, że prezydent ma świadomość, iż ustawa nie ratuje polskiego przemysłu stoczniowego. Podpisał jednak dokument, gdyż nie chciał dopuścić, by pracownicy zakładów w Szczecinie i Gdyni zostali pozbawieni odszkodowań.

  Prezydencki minister dodał, że Lech Kaczyński miał wiele zastrzeżeń do treści ustawy. Brakuje w niej bowiem przepisu, gwarantującego, że majątek zakładów będzie wykorzystany do produkcji statków. Kownacki przyznał, że przyszłość stoczni w Szczecinie i Gdyni nie przedstawia się optymistycznie.

  Specustawa jest związana z decyzją Komisji Europejskiej, która uznała za nielegalną pomoc publiczną udzieloną stoczniom. Bruksela dała polskiemu rządowi czas do czerwca przyszłego roku na wyprzedaż majątku przedsiębiorstw.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo