Menu Region

Izrael wciąż atakowany przez rakiety Hamasu

Izrael wciąż atakowany przez rakiety Hamasu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Izraelu rośnie oburzenie z powodu bezczynności rządu w obliczu kolejnych ataków rakietowych, dokonywanych przez Hamas ze Strefy Gazy.
Od minionej nocy na południowy Izrael spadło ponad 60 rakiet i pocisków moździerzowych. W odpowiedzi izraelska armia wstrzymała otwarcie przejść granicznych, przez które miały przejechać ciężarówki z pomocą humanitarną dla mieszkańców Strefy Gazy.

Według najnowszego sondażu telewizyjnego 70 procent Izraelczyków uważa, że rząd nie chce wysłać sił lądowych do Strefy Gazy ze względu na zbliżające się przedterminowe wybory. Zdaniem komentatorów wyniki sondażu świadczą o postępującym spadku zaufania do ekipy rządowej, która wymiguje się od podjęcia radykalnych kroków przeciw Hamasowi. Mimo tych nacisków rząd Ehuda Olmerta postanowił najwyraźniej dać szansę kolejnej mediacji Egiptu, mającej zapobiec frontalnemu atakowi na Strefę Gazy. Jutro w tej sprawie uda się do Kairu szefowa izraelskiej dyplomacji Tsipi Liwni.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się