Menu Region

Nowy rząd Rumunii wprowadza oszczędności budżetowe

Nowy rząd Rumunii wprowadza oszczędności budżetowe

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Centrolewicowy gabinet Emila Boca pierwszym rozporządzeniem ograniczył wynagrodzenia dyrektorów agencji rządowych i przedsiebiorstw państwowych.
Premier Emil Boc na pierwszej konferencji prasowej podkreślił, że w okresie kryzysu finansowego rządzący powinni jako pierwsi zacisnąć pasa i dać przykład oszczędności. Dlatego też dyrektorzy spółek skarbu państwa oraz agencji rządowych nie będą mogli zarabiać więcej niż równowartość czterech tysięcy ośmiuset złotych. Rząd wstrzymał także konkursy na stanowiska urzędnicze w administracji państwowej i do odwołania zakazał zakupów nowych mebli i samochodów służbowych.

W ten sposób budżet państwa ma zaoszczędzić w przyszłym roku ponad miliard euro. Zaoszczędzone pieniądze rząd chce przeznaczyć na projekty związane z infrastrukturą.

Zdaniem opozycji, tak poważne ograniczenie wynagrodzeń w sektorze publicznym przyczyni się do odejścia fachowców i grozi nasileniem korupcji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się