Menu Region

Włochy: Trzęsienie ziemi w okolicach Canossy

Włochy: Trzęsienie ziemi w okolicach Canossy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Środkowo-północne Włochy nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 5 i dwóch dziesiątych stopnia w skali Richtera. Nie było żadnych ofiar ani szkód materialnych.
Epicentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości ośmiu kilometrów pod ziemią, w okolicach miejscowości Canossa, gdzie w 1077 roku ekskomunikowany cesarz Henryk IV ukorzył się przed papieżem Grzegorzem VII. Wstrząs trwał około piętnastu sekund. Był wyraźnie odczuwalny w regionie Emilia-Romania, słabiej w innych regionach północnych Włoch, w tym w Mediolanie.

Według sejsmologów wystąpiły już wstrząsy wtórne, jednak o znaczenie mniejszej sile od pierwszego wstrząsu.

Wielu ludzi dzwoniło do straży pożarnej i obrony cywilnej nie po to, aby prosić o pomoc, lecz by się dowiedzieć, co się stało. Nie wszyscy od razu domyślili się, że było to trzęsienie ziemi. Na krótko zerwała się łączność telefoniczna, przede wszystkim w sieci komórkowej. Koleje państwowe zatrzymały pociągi, ale tylko po to, by sprawdzić, czy wstrząs nie uszkodził torów. Po 20 minutach ruch wznowiono.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się