Menu Region

Pozbawił go władzy, a teraz przesłał życzenia na święta

Pozbawił go władzy, a teraz przesłał życzenia na święta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sebastian Kucharski

Prześlij Drukuj
Piotr Farfał, p.o. prezes TVP, przesłał świąteczne życzenia prezesowi Andrzejowi Urbańskiemu, którego pozbawił władzy.
Pozdrowienia otrzymali pozostali zawieszeni członkowie zarządu telewizji. Odpowiedzieli Farfałowi. Na Woronicza zapanował bożonarodzeniowy pokój. Potrwa przynajmniej do 5 stycznia, bo wówczas w TVP trzeba będzie podjąć decyzje dotyczące m.in. nowych przetargów i oferty programowej na wiosnę.

Zwaśnione strony: frakcja Farfała i Urbańskiego, przestrzegały wczoraj nieformalnego zawieszenia broni. Nie było wzajemnych oskarżeń ani ataków.

Piotr Farfał był wczoraj bardzo ugodowo nastawiony. - W życzeniach nie było fajerwerków, ale napisałem je szczerze - mówi "Polsce". - Przecież chodzi o dobro spółki, a nie o to, czy kogoś lubię, czy nie - dodaje.

Dzień zaczął się spokojnie. Zarówno członkowie nowego, jak i starego zarządu zaczęli zjeżdżać do pracy, począwszy od godziny 9. Pierwszy był Farfał. Godzinę później pojawił się zawieszony wiceprezes Marcin Bochenek, a po południu Andrzej Urbański. Wszyscy "zawieszeni" bez problemów weszli do swoich gabinetów.

Jeszcze przedwczoraj na Woronicza plotkowano, że ich biura zostały zaryglowane przez p.o. prezesa. Pracownicy odetchnęli. - Nawet prezesi na święta mówią ludzkim głosem - żartuje w rozmowie z "Polską" jeden z dziennikarzy.

Do pracy - jak gdyby nic się nie stało - przyjechała również Aneta Wrona, jedna z dyrektorów, którym pełnomocnictwa do prowadzenia spraw spółki odebrał Farfał. Jej obowiązki w biurze marketingu przekazał wiceszefowej Iwonie Bocian-Zaciewskiej, a w biurze prasowym - Danielowi Jabłońskiemu.

Inni zawieszeni dyrektorzy - Jan Polkowski (dyrektor biura zarządu) i Małgorzata Naumann (dyrektor biura prawnego) - poszli na urlopy. Jak podkreślają na Woronicza, były one wcześniej zaplanowane.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się