Menu Region

Za późno na ocieplenie wizerunku prezydenta

Za późno na ocieplenie wizerunku prezydenta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rozmawia Anna Gwozdowska

3Komentarze Prześlij Drukuj
Po trzech latach prezydentury Lech Kaczyński ma coraz mniejsze szanse na reelekcję - mówi dr Wojciech Jabłoński, politolog
Minęły trzy lata prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Czy udało mu się w tym czasie stworzyć przekonujący wizerunek?
Najwyraźniej zwycięstwo w wyborach prezydenckich było dla niego dużym zaskoczeniem. Dlatego nie miał i nadal nie ma dobrego pomysłu na swój wizerunek.

Dlaczego potrzebny jest pomysł na wizerunek. Prezydent jest człowiekiem o dużym poczuciu humoru, szarmanckim wobec kobiet. Czy to nie wystarczy, żeby być dobrze postrzeganym w mediach?
Dobry wizerunek nie przyjdzie sam. Dopiero specjaliści są w stanie korzystne cechy kandydata, stanowiące jego potencjał, wydobyć na światło dzienne i zaprezentować w sposób medialnie dla niego korzystny. Niestety polityka to dziś brylowanie w mediach.

Jakie cechy Lecha Kaczyńskiego mogłyby ocieplić jego wizerunek?

Mógłby sporo skorzystać na tym, że jest człowiekiem rodzinnym. Ta jego cecha była widoczna w kampanii wyborczej, ale później bardzo szybko o niej zapomniano. Od czasu kiedy córka Lecha Kaczyńskiego wyszła ponownie za mąż, nic nie mówi się już o jego wnuczce. A to jest właśnie wizerunkowy kapitał. Niestety został zaniedbany. Szkoda, że nie ma także pomysłu na stałą obecność Marii Kaczyńskiej w mediach. Jest przecież osobą sympatyczną i ocieplającą wizerunek męża.

Polakom podobała się także kiedyś wojowniczość prezydenta...

Rzeczywiście Lech Kaczyński kontynuuje taką bojową linię szeryfa, którą przyjął w kampanii wyborczej. To było znakomite posunięcie, przeprowadzone w kontrze do Donalda Tuska, który chciał być kolejnym prezydentem wszystkich Polaków. Ale to co było dobre wtedy, czyli taki zdecydowany wizerunek, teraz jest postrzegane negatywnie, zarówno w Europie, jak i w Polsce. Konflikt na dłuższą metę elektorat męczy. Upór i nieustępliwość to chyba największy problem prezydenta. Obawiam się, że takim już pozostanie, momentami oschłym urzędnikiem, który stawia na swoim.
1 »
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

To co najważniejsze to zdrowym być!

+13 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hamster ukosny (gość)  •

To co najważniejsze to jednak nie marketing, nie PR, nie kształtowanie wizerunku, nawet nie kreowanie wielkiej polityki nie to co proponują panowie Michał Kamiński, Eryk Mistewicz, Adam Bielan, Rafał Grupiński, Sławomir Nowak czyli polityczny PR w formie czystej, ale zastanowienie się nad POTRZEBAMI ZWYKŁEGO CZŁOWIEKA. Tego brakuje mi w polskiej polityce bardziej dziś niż pomysłowych kreacji wizerunku!

odpowiedzi (0)

skomentuj

OCIEPLENIE

+13 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Leon (gość)  •

ON SOBIE MOŻE OCIEPLIĆ.WC STYROPIANEM.

odpowiedzi (0)

skomentuj

A Tusk nie do logopedy?

+14 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ząBEK (gość)  •

Smutne,ze nawet w wigilijny dzień odbywa sie polityczna pyskówka na temat prezydenta Kaczyńskiego. A Tuska z owym rrrrrr nie powinno sie posłać do logopedy, by wypracował właściwe dla języka polskiego miejsce artykulacji tej litery?JA JUż WALIC TO OBIE STRONY. PREMIER TUSK MIMO DEKLARACJI MIłOśCI UZYWA JęZYKA NIENAWIśCI I KONFRONTACJI. j EST AROGANCKI TO BóLU W ASYśCIE sIKORKSIEGO I kOPACZ,KTóRA PO WECIE PREZYDENA DO SKOPANYCH USTAW ZDROWOTNYCH POWIEDZIAłA, żE "NIE LUBI GłOśNEJ MUZYK I MAłUCH ;LUDZI Z KOMPLEKSAMI". pOZDTRAWIAM śWIATECZNEI I RADZę NIE SZCZUC. BO CHWILA NIE JEST ODPOWIEDNIA, PANIEK OLEGO.

odpowiedzi (0)

skomentuj