Menu Region

Bank Światowy pożyczy Polsce 975 milionów euro

Bank Światowy pożyczy Polsce 975 milionów euro

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
975 milionów euro - to kwota, jaką Bank Światowy pożyczy polskiemu rządowi.
Dziś podpisana została secjalna umowa kredytowa między stronami. Jak powiedziała podsekretarz stanu w Ministerstwie Finanów - Katarzyna Zajdel-Kurowska, pożyczka w całości zostanie wykoarzystana na realizację różnych reform zaplanowanych przez rząd. Są to głównie reformy strukturalne w ramach reformowania finansów publicznych, rynku pracy, kontunuacji procesu prywatyzacji i poprawy klimatu inwestycyjnego.

Wiceminister finansów zaznacza, że pożyczka nie jest reakcją na światowy kryzys finansowy. Katarzyna Zajdel-Kurowska przypomina, że negocjacje dotyczące wsparcia prowadzone były już na początku roku. Przypomniała, że na wiosnę nikt nie spodziewał się, że kryzys finansowy może dotknąć także i Polskę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Skandal

+17 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wonski333@wp.pl (gość)  •

To skandal że Polska pożycza pieniądze od tej lichwiarskiej instytucji. To kolejna pętla ekonomiczna na szyi społeczeństwa. Nie można sie na to godzić. Żądajcie od MF informacji o szczegółach tej umowy tj. oprocentowanie, marże, prowizje itp.

odpowiedzi (0)

skomentuj