Menu Region

Dyrektorzy szpitali porozumieli się z NFZ

Dyrektorzy szpitali porozumieli się z NFZ

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dyrektorzy szpitali porozumieli się z Narodowym Funduszem Zdrowia w sprawie warunków kontraktów na udzielanie świadczeń zdrowotnych w przyszłym roku.
Porozumienie, które podpisano po południu w ministerstwie zdrowia, dotyczy zarówno szpitali klinicznych, jak i szpitali samorządowych.

Rzecznik ministerstwa Jacek Gołąb powiedział IAR, że porozumienie opiera się na trzech filarach. Dyrektorzy szpitali uzyskali zapewnienie, że kwota na świadczenia w 2009 roku nie będzie niższa niż kwota zagwarantowana na świadczenia w drugim półroczu tego roku.

Dodatkowo NFZ zapewnił szpitale, że liczba zakontraktowanych świadczeń nie zmniejszy się, a nawet za zgodą NFZ może wzrosnąć. Dla szpitali oznacza to, że wbrew wcześniejszym obawom nie będą musiały wykonywać więcej świadczeń za te same pieniądze. NFZ zgodził się także na wyższą wycenę punktową za poszczególne świadczenia. Na niezmienionym poziomie pozostawiono wycenę jednego punktu. Nadal będzie to 51 złotych za punkt.

Rzecznik ministerstwa poinformował również o powołaniu zespołu, którego zadaniem będzie weryfikacja wyceny systemu rozliczeń. Wyniki pracy zespołu będą podstawą do obliczenia podstawy kontraktowania świadczeń w drugim półroczu przyszłego roku.

W rozmowach z przedstawicielami szpitali klinicznych oraz szpitali samorządowych uczestniczyli ze strony rządu minister Ewa Kopacz, szef NFZ Jacek Paszkiewicz oraz szef doradców premiera Michał Boni.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się