Menu Region

Ukraina chce zniesienia wiz do krajów Unii

Ukraina chce zniesienia wiz do krajów Unii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Ukraiński MSZ ma nadzieję, że do 2012 roku Ukraińcy będą jeździli do Unii Europejskiej bez wiz.
Zdaniem ministerstwa oraz Służby Bezpieczeństwa Ukrainy przy ich wydawaniu dochodzi do nadużyć.
Wiceminister spraw zagranicznych Kostiantyn Jelisiejew powiedział, że rozmowy na temat zniesienia wiz już się rozpoczęły. "Naszym punktem orientacyjnym jest Euro 2012" - podkreślił wiceminister.

Na razie Ukraińcy kontrolują przestrzeganie umowy o uproszczonym ruchu wizowym. Zdaniem Kostiantyna Jelisiejewa często pojawiają się problemy ze strony krajów Unii Europejskiej.
Chodzi między innymi o przedłużanie terminu rozpatrzenia podania o wizę oraz zawyżanie opłat za wydanie dokumentu. Wiceszef MSZ nie powiedział, w konsulatach których krajów dochodzi do takich przypadków.

Tymczasem Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że zna przypadki, gdy przy wydawaniu wiz dochodziło do korupcji. SBU chce, aby zapoznali się z nimi przedstawiciele Unii Europejskiej. Pełniący obowiązki szefa Służby Walentyn Naliwajczenko powiedział, że często pieniądze biorą Ukraińcy ochraniający konsulaty lub też w nich pracujący.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się