Menu Region

Francja: Nieudana próba pobicia rekordu prędkości łodzi...

Francja: Nieudana próba pobicia rekordu prędkości łodzi żaglowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Nie powiodła się próba pobicia rekordu świata prędkości łodzi żaglowych. Tak zwany hydropter uległ wypadkowi niedaleko francuskiego wybrzeża Morza Śródziemnego.
Do zdarzenia doszło w odległości 400 metrów od wybrzeża, na wysokości miasta Port-Saint-Louis-du-Rhône niedaleko Marsylii. Z powodu fal i nagłego podmuchu wiatru hydropter mocno pochylił się w chwili, gdy osiągał prędkość 55 węzłów czyli nieco ponad 100 kilometrów na godzinę. Następnie łódź całkowicie wywróciła się.

Dziewięciosobowa załoga hydroptera wyszła z wypadku bez szwanku, a sama łódź została odholowana do brzegu.

Rekord świata prędkości łodzi żaglowych zostałby uznany, gdyby udało się utrzymać prędkość 55 węzłów na przestrzeni co najmniej 500 metrów. Z powodu wypadku nie udało się pobić poprzedniego rekordu wynoszącego niecałe 51 węzłów.

Hydropter składa się z trzech kadłubów, połączonych elementami przypominającymi skrzydła. Dzięki nim może on unosić się nad wodą i poruszać się znacznie szybciej niż klasyczne żaglówki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się