Menu Region

Cała nadzieja w Schmitcie

Cała nadzieja w Schmitcie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Robert Małolepszy

Prześlij Drukuj
Czego życzyć Adamowi Małyszowi na święta? 21. i 18. miejsce w ostatni weekend w Engelbergu z pewnością nie napawają optymizmem.
Jeszcze gorzej robi się kibicom na sercu, gdy pomyślą o reszcie naszych zawodników. W Szwajcarii swoje pierwsze punkty do klasyfikacji PŚ zdobył wprawdzie w sobotę Łukasz Rutkowski (był 27.), ale w niedzielę znów mieliśmy tylko Małysza w drugiej serii. Przez całe lata wyniki Adama usprawiedliwiały katastrofalną postawę pozostałych skoczków, ale teraz z każdym tygodniem coraz bardziej będziemy patrzeć na to, co dzieje się za jego plecami.

A źle jest nie tylko z pierwszą drużyną. No bo co można powiedzieć o wynikach Polaków z II-ligowych zawodów Pucharu Kontynentalnego w Libercu, które rozgrywano równolegle z imprezą w Engelbergu. W sobotę najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Andrzej Zapotoczny, zajął 30. miejsce! Dzień później Stefan Hula był 14. Ręce opadają.

Czy w Polsce naprawdę nie ma ani jednego, poza Małyszem, przyzwoitego skoczka, który byłby w stanie w miarę regularnie występować choć w dwóch seriach konkursów PŚ? - Nie wygląda to dobrze - przyznaje pierwszy trener Adama, jego wujek Jan Szturc. - Wieści, które dobiegały z Ramsau, gdzie kadra A spędziła ostatnie dni, były dość optymistyczne. W Engelbergu okazało się, że Adam zrobił postęp, ale bardzo mały. Tak jak reszta zawodników wciąż popełnia błędy na progu. W momencie odbicia za bardzo rzuca się do przodu.

Nogi zostają z tyłu i nie ma już jak odbić się od progu z pełną mocą. Mówiąc obrazowo, to od nóg powinna zacząć się cała zabawa, a u Adama nogi są na końcu - tłumaczy Szturc, który tym razem nie będzie mógł pomóc swemu byłemu podopiecznemu. - Nawet gdybym chciał potrenować z Adamem na jakiejś małej skoczni, nie byłoby gdzie, bo w Wiśle jest zielono - wyjaśnia szkoleniowiec.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się