Menu Region

Andrzej Biernat nowym liderem PO w regionie łódzkim

Andrzej Biernat nowym liderem PO w regionie łódzkim

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Poseł Andrzej Biernat został nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie łódzkim. Jego poprzednikiem był minister infrastruktury, Cezary Grabarczyk.
Biernat był jedynym kandydatem. Wcześniej spekulowano, że o stanowisko będzie ubiegał się także marszałek województwa łódzkiego, Włodzimierz Fisiak. Cezary Grabarczyk przyznaje, że były prowadzone takie rozmowy, ale ostatecznie działacze partii doszli do porozumienia.

Przewodniczącego wybrał zarząd wojewódzki partii. Spośród 17 oddanych głosów 16 było za, jeden wstrzymujący się - to sam poseł Biernat wstrzymał się od głosu.

Nowy przewodniczący stawia przed sobą pierwsze zadania, przede wszystkim przygotowanie partii do wyborów do europarlamentu tak, aby zdobyć więcej mandatów. Łódzka Platforma ma obecnie jednego eurodeputowanego: Jacka Saryusz - Wolskiego.

Nowy przewodniczący partii w województwie, Andrzej Biernat, będzie sprawował swą funkcję do 2010 roku, kiedy odbędzie się zjazd wyborczy PO.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się