Menu Region

Zakończyła się kolejna rozprawa ws. Mirosława G.

Zakończyła się kolejna rozprawa ws. Mirosława G.

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Zakończyła się kolejna rozprawa w procesie kardiochirurga Mirosława G. Lekarz jest oskarżony o przyjmowanie łapówek i uzależnianie od nich wykonania zabiegu, a także o mobbing i znęcanie się nad najbliższą osobą.
Dziś sąd kontynuował oglądanie nagrań wideo, zarejestrowanych przez Cetralne Biuro Antykorupcyjne kamerą ukrytą w gabinecie lekarza. Sędziowie obejrzeli nagrania zaproponowane przez obronę. Miały one dowieść, że kardiochirurg nie przyjmował łapówek, ale próby ich wręczania przez rodziny pacjentów były nagmine. I rzeczywiście, na każdym z nagrań rozmowa ordynatora z rodzinami pacjentów kończyła się próbą pozostawienia mu przysłowiowej koperty.


Na początku rozprawy Mirosław G. złożył oświadczenie, w którym zwrócił uwagę, że CBA nie miało jakichkolwiek powodów, aby rozpocząć jego inwigilację. Żaden z przesłuchanych pacjentów czy pracowników nie zasugerował bowiem nawet możliwości zaistnienia sytucaji korupcyjnej. Oskarżony lekarz zwrócił też uwagę na bałagan panujący w aktach sprawy. Podkreślił, że ogromną ich część stanowią dokumenty niezwiązane z zarzutami, a zaangażowanie do śledztwa 18 prokuratorów spowodowało tylko niepotrzebne skomplikowanie sprawy.

W czasie wyjaśnień Mirosław G. zwrócił też uwagę na tendencyjność funkcjonariuszy CBA, którzy na początku śledztwa opisywali sytuacje na filmach jako wręczanie koperty z pieniędzmi, a tuż przed rozpoczęciem rozprawy mówili już tylko o przekazywaniu lekarzowi płaskich przedmiotów koloru białego.

Następne rozprawy odbędą się po Nowym Roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

To konował

+8 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Emzet (gość)  •

Jak można tak długo cackać się z tym zbrodniarzem. Taki typ nie powinien
mieć żadnego kontaktu ze słuzbą zdrowia. Ostatecznie mogłaby go zatrudnić placówka prywatna nie finansowana z NFZ, w której straceńcy
leczyliby się na własną odpowiedzialność.

odpowiedzi (0)

skomentuj