Menu Region

Henryk Klocek z PZPN dostał siedem zarzutów

Henryk Klocek z PZPN dostał siedem zarzutów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Stolarczyk

Prześlij Drukuj
Siedem zarzutów o charakterze korupcyjnym postawiła w piątek Prokuratura Krajowa we Wrocławiu członkowi zarządu PZPN Henrykowi Klockowi (prosił on media o nie- skracanie jego nazwiska).
Pięć z nich dotyczy przyjmowania, a dwa pośredniczenia we wręczaniu korzyści majątkowych za ustawianie wyników meczów Arki Gdynia, oraz innych klubów I i II ligi. Zarzuty dotyczą okresu 2003-2004. W sumie Klocek, zwany "Księciem Północy", miał przyjąć około 50 tys. zł. Proceder miał uprawiać dzięki znajomościom z arbitrami.

Klocek został zatrzymany w czwartek w Gdańsku, a wczoraj rano policja doprowadziła go do wrocławskiej prokuratury.
Areszt będzie mógł opuścić po wpłaceniu 70 tys. zł kaucji. Klocek został też zawieszony w prawach członka Polskiego i Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

Wczoraj do działań prokuratury z zeszłego tygodnia odniósł się z kolei sędzia międzynarodowy - Grzegorz G."Fakt mojego zatrzymania przez wrocławską prokuraturę był i nadal jest dla mnie zaskoczeniem, ponieważ nie czuję winy za czyny, które zostały mi zarzucone. Będę się starał wraz z moimi obrońcami wykazać swoją niewinność" - napisał w oświadczeniu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się