Menu Region

Białystok: Lekarka oskarżona o poparzenie pięciu osób...

Białystok: Lekarka oskarżona o poparzenie pięciu osób niewinna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Białostocki sąd uznał za niewinną lekarkę oskarżoną w głośnej sprawie poparzenia pięciu pacjentek w Białostockim Centrum Onkologii. Prokurator żądał dla niej kary grzywny w wysokości 4 tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny.
Lekarka oskarżona była o nieumyślne narażenie zdrowia i życia pacjentek. Od początku nie przyznawała się do winy i chciała uniewinnienia. Proces dotyczył wydarzeń sprzed siedmiu lat. Wówczas wysłużony aparat do naświetlań "Neptun" zepsuł się po zaniku zasilania i podał dawkę promieniowania wielokrotnie wyższą od zalecanej. Pięć pacjentek doznało obrażeń.

Zdaniem prokuratury lekarka powinna wcześniej przerwać zabiegi, gdyż było mnóstwo sygnałów, że coś jest nie w porządku. Po pierwsze pacjentki skarżyły się na dolegliwości po napromienianiu, po drugie powszechnie wiadomo było, że sprzęt jest awaryjny. Powołani w tej sprawie biegli stwierdzili jednak, że taki wypadek wydarzył się tylko raz na całym świecie - właśnie w Białymstoku. Dlatego ich zdaniem lekarka nie mogła przewidzieć tego, co się stało.

Początkowo w sprawie tej oskarżony był jeszcze technik odpowiedzialny za sprzęt, ale został on już prawomocnie uniewinniony.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się