Menu Region

Dwoje turystów z Warszawy utknęło w nocy w Tatrach

Dwoje turystów z Warszawy utknęło w nocy w Tatrach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Zaalarmowali oni centralę TOPR, że są na przełęczy Zawrat przy dojściu na Orlą Perć. Nie byli w stanie sami wrócić do domu. Na pomoc z Zakopanego wyruszyła dwójka ratowników TOPR. Następnie mozolnie sprowadzono turystów do schroniska.
Dyżurny ratownik TOPR, Maciej Pawlikowski, powiedział, że akcja trwała ponad sześć godzin. Turyści byli ubrani w nieodpowiednie stroje i obuwie do wędrówki po górach - mieli na sobie szorty i miękkie buty.

Tymczasem - jak podkreślił Maciej Pawlikowski - na północnych stokach w Tatrach, na wysokości około 2000 m n.p.m. nadal leży śnieg. Dlatego turyści muszą odpowiednio się ubierać, jeśli wybierają się w góry.

Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego obowiązuje zakaz poruszania się po szlakach od zmierzchu do świtu. Turyści z Warszawy złamali więc przepisy, wybierając się tak późno w góry.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się