Menu Region

Bangladesz: Armia rozpoczyna ochronę lokali wyborczych

Bangladesz: Armia rozpoczyna ochronę lokali wyborczych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Bangladeszu oddziały wojska opuszczają koszary i rozpoczynają ochronę lokali wyborczych. Planowane na 29 grudnia wybory powszechne mają zakończyć trwający dwa lata stan wyjątkowy i przywrócić cywilną władzę w tym kraju.
Wojsko rozlokowywane jest zarówno w sąsiedztwie punktów do głosowania, jak i w pobliżu gmachów użyteczności publicznej. Władze obawiają się ataków terrorystycznych. Zakazane w Bangladeszu organizacje fundamentalistów islamskich wysłały już ostrzeżenia o możliwych atakach. Grożą destabilizacją procesu wyborczego, który uznają za sprzeczny z prawem koranicznym. Władze wojskowe zatrzymały część przywódców organizacji fundamentalistów islamskich.

Najpoważniejszymi kandydatami do objęcia cywilnych rządów są Ludowa Partia Bangladeszu, mająca swych sympatyków na lewicy, oraz Partia Narodowa, której sprzyjają elity gospodarcze i część ugrupowań islamskich. Obie sprawowały już rządy, były oskarżane o nieprzestrzeganie standardów demokratycznych, nadużycia władzy i korupcję. Polityczna rywalizacja pomiędzy tymi ugrupowaniami doprowadzała w przeszłości do zamieszek, starć ulicznych i morderstw politycznych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się