Menu Region

Demonstracje licealistów we Francji

Demonstracje licealistów we Francji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ponad 120 tysięcy licealistów protestowało na ulicach francuskich miast przeciwko planom reformy nauczania. Minister edukacji zapowiedział wznowienie dyskusji nad zmianami.
W Paryżu na ulice wyszło około 10 tysięcy ludzi. Licealiści przeszli w pochodzie przed siedzibę ministerstwa edukacji. Po kilka tysięcy uczniów wzięło udział w podobnych demonstracjach w Lyonie, Marsylii, Rennes i w wielu innych miastach.

Niemal wszędzie demonstracje przebiegły spokojnie. Tylko w Lyonie został podpalony jeden samochód. Kilka incydentów odnotowano również w Grenoble.

Uczniowie liceów niepokoją się zapowiadaną przez rząd reformą nauczania w szkołach średnich. Najwięcej obaw wzbudza plan obniżenia o 13 tysięcy liczby etatów w oświacie. Minister edukacji Xavier Darcos zapowiedział, że rozpoczyna "od zera" dyskusje z nauczycielami i uczniami na temat reformy. Uczestnicy demonstracji odczytali to oświadczenie jako zapowiedź wycofania rządowego planu reform.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się