Menu Region

Drogi ekspresowe nie będą gotowe do 2012 roku

Drogi ekspresowe nie będą gotowe do 2012 roku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie uda się oddać do maja 2012 roku wszystkich zaplanowanych dróg ekspresowych. Około 900 z 2100 kilometrów zaplanowanych na lata 2008-2012 inwestycji jest zagrożone.
Jak tłumaczy generalny dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Lech Witecki powodem opóźnienia w realizacji planowanych inwestycji było niedostosowanie polskich przepisów do unijnych wymogów środowiskowych. W rezultacie niektóre odcinki dróg zostaną oddane w innym terminie, najpóźniej w 2015 roku.

W celu przyspieszenia inwestycji GDDKiA wprowadziła szereg zmian organizacyjnych. Usprawniła współpracę z Ministerstwem Środowiska oraz powołaną w tym roku Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska.
Jednym z ważniejszych rozwiązań było wyodrębnienie w strukturze Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Departamentu Środowiska. Zostały także wprowadzone zmiany w kwestii zamówień publicznych, które uniemożliwiają unieważnienie przetargów z błahych powodów. Zdaniem Lecha Witeckiego jedynie rozszerzenie obszaru Natura 2000 może spowodować kolejne opóźnienia w realizacji inwestycji.

W tym roku do użytku oddane zostało 65 kilometrów autostrady A1 oraz 176 kilometrów dróg ekspresowych i obwodnic. Obecnie w budowie jest 538 kilometrów dróg.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Drogi budowane przygotował PiS

+9 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Winston (gość)  •

Drogi budowane przygotował PiS. PO nawet tych gotowych projektów nie wykonało w całości. Nędza i nic więcej.

odpowiedzi (0)

skomentuj