Menu Region

Posłowie PO: W klubie już wkrótce może dojść do buntu

Posłowie PO: W klubie już wkrótce może dojść do buntu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Mariusz Staniszewski

6Komentarzy Prześlij Drukuj
Grupa około czterdziestu członków Platformy Obywatelskiej chce zmian w funkcjonowaniu klubu - dowiedziała się "Polska".
- Panuje chaos - mówi jeden z młodych posłów Platformy. - Winny jest przewodniczący klubu Zbigniew Chlebowski. To właśnie on, według młodych posłów PO, odpowiada za kolejne niepowodzenia partii. Przykład: ustawy zdrowotne. Wielu posłów PO pracowało nad nimi po kilkanaście godzin dziennie.

Miesiącami prowadzili konsultacje. Teraz cała ich praca najprawdopodobniej trafi do kosza. Dlaczego? - Ponieważ Zbigniew Chlebowski nie był w stanie tak poprowadzić negocjacji z SLD, by pomogło odrzucić prezydenckie weto - tłumaczy poseł Platformy, który zastrzega anonimowość. Kolejną porażką Chlebowskiego będą emerytury pomostowe. Tu znów w zamian za przełamanie prezydenckiego weta nie zaproponował lewicy niczego konkretnego - mówią sfrustrowani posłowie.


- Zbigniew Chlebowski ma problem z docenianiem zwykłych posłów. Wszystkie przygotowane przez nich projekty przedstawia jako swoje - mówi jeden z ministrów PO. - To pewnie wynika z jego chęci bycia kimś ważniejszym, niż jest. Pragnie być patronem wszystkiego, co dobre w Platformie - takim nadministrem. Zresztą już w czasie kampanii wyborczej często chciał, by mówić do niego ministrze - dodaje.

Posłowie siłą rzeczy porównują go z poprzednim przewodniczącym klubu Bogdanem Zdrojewskim. Wspominają, że jeśli trzeba było, potrafił znaleźć czas dla posła nawet późno w nocy. Teraz nie ma o tym mowy. - Nie zauważyłem w klubie żadnej większej frustracji - dziwi się Zbigniew Chlebowski.

- Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, każdy poseł ma prawo się wypowiedzieć - dodaje. Szefa klubu broni też Sławomir Nowak, minister z kancelarii premiera. - W klubie PO każdy, kto dobrze pracuje, ma szansę - mówi. - Nie zauważyłem żadnych problemów.

Mimo to posłowie zarzucają przewodniczącemu, że nie liczy się ze zdaniem szeregowych posłów. Narzekają, że "po Sejmie wałęsa się kilkudziesięciu młodych posłów Platformy". Szef klubu nie zaproponował im żadnej pracy, dzięki której mogliby się wykazać. Ich zadanie sprowadza się głównie do podnoszenia rąk podczas głosowania. - Nie po to do Sejmu przyszliśmy - mówi jeden z nich.

Sytuację pogarsza jeszcze fakt, że ci sami parlamentarzyści nie mają zbyt wiele do powiedzenia w swoich regionach. Obstawili je bowiem ludzie wicepremiera Grzegorza Schetyny i nikt inny nie może mieć wpływu na decyzje partii.

- Ta grupa jeszcze nie ma żadnego patrona. Na razie łączy ją tylko frustracja - mówi minister w rządzie Donalda Tuska. Wszyscy chcą jednak dać nauczkę Chlebowskiemu i szukają okazji, by na posiedzeniu klubu zagłosować przeciwko niemu. Mówią, że zrobią to, jak tylko partia wypadnie gorzej w sondażach opinii publicznej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

mądrość mgr Nowaka mądrością PO

+4 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

barnaba (gość)  •

prawo do wypowiadania nie oznacza prawa do wysłuchania
a gadajcie sobie ile i co chcecie - byle nie publicznie [pijar],
mądrość mgr Nowaka mądrością PO

odpowiedzi (0)

skomentuj

a jak naciągnięto te 60%

+6 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Janosik (gość)  •

to skąd te 60% popracie - czy OBOP, CBOS i inne instytuty badawcze kłamią lub naciągają prawdę /60% od czego, jakie pytanie, komu zadawane - wybór respondentów - szczególnie w badaniach telefonicznych

może warto by wolne media spróbowały ustali co tak naprawdę i kogo ją ośrodki badania opinii publicznej

wybitny premier, na czele wspaniałej partii w bardzo bardzo kiepskim parlamencie - coś tu nie tak / pytania tak formułowane że prowadzą na manowce/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nieważne, że knoty, ważne, by przepchnąć!

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

To jest żałosne... (gość)  •

.

odpowiedzi (0)

skomentuj

no to ocen posła

+4 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marko (gość)  •

...na stronie http://asycieniasy.pl - Zagłosuj juz teraz.

Życzymy dobrej zabawy :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

klamczuch

+2 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

adzi (gość)  •

Poslowie mają racje. Ten człowiek rządny wladzy wszysko zrobi i wszyskich wykończy żeby mieć władzę i być w telewizji. Obrzydliwy kłamczuch.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Podzielcie się!

+7 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

anty-Komsomoł (gość)  •

Najlepiej, gdyby się podzielili i to na kilka partii...

odpowiedzi (0)

skomentuj