Menu Region

Ponad milion Polaków cierpi na choroby reumatyczne

Ponad milion Polaków cierpi na choroby reumatyczne

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Choroby te charakteryzują się bólem spowodowanym nieznanymi czynnikami. Wiele z nich jest rzadko wykrywanych i rzadko leczonych. Są też trudności z refundacją leczenia rzadkich chorób reumatycznych.
Walce z tymi schorzeniami była poświęcona zorganizowana w Warszawie konferencja "Nowe kierunki w terapii chorób reumatologicznych - kogo leczyć i jak finansować?" Krajowy konsultant w dziedzinie reumatologii, profesor Piotr Wiland podkreślił, że na ciężkie schorzenia reumatyczne cierpi też wiele osób młodych. Są to ludzie aktywni zawodowo, a nieleczone schorzenia prowadzą ich do inwalidztwa. "Reumatoidalne zapalenie stawów zwykle rozpoczyna się pomiędzy 20 a 50 rokiem życia, a zesztywniejące zapalenie stawów kręgosłupa najczęściej - między 20 a 40 rokiem życia " - zaznaczył profesor.

Na wiele chorób reumatycznych cierpią też dzieci. Tutaj jest jeszcze większy problem z refundacją leczenia, gdyż wiele skutecznych leków nie ma w Polsce potrzebnych rejestracji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się