Menu Region

Kilkuset Dziadków Mrozów przemaszeruje już wkrótce ulicami...

Kilkuset Dziadków Mrozów przemaszeruje już wkrótce ulicami Mińska

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Korowód świątecznych postaci to jedna z atrakcji przygotowanych przez władze stolicy Białorusi z okazji Nowego Roku. Do przygotowania ulicznych spektakli zaangażowano najlepszych białoruskich reżyserów i plastyków.
Główną noworoczną atrakcją Mińska będzie świąteczny jarmark na Placu Październikowym. Otwarcie jarmarku poprzedzi tradycyjny korowód Dziadków Mrozów i Śnieżynek. Każdy rejon miasta wystawi dwudziestoosobową reprezentację. Pochód bajkowych postaci będzie otwierał Dziadek Mróz i jego wnuczka Śnieżynka jadący na traktorze marki "Białoruś". - "To taki symbol naszego silnego przemysłu" - opowiadają organizatorzy. Następnie pojawią się motocykliści z narodowymi flagami i symbolami Mińska, a za nimi bajkowe reprezentacje poszczególnych dzielnic. Każda dzielnica wyznaczy 20 par dziadków z wnuczkami i zapewni im bajkowe stroje. Tego typu zabawy i jarmarki będą trwały w białoruskiej stolicy aż do Nowego Roku. Punktem kulminacyjnym będzie noworoczny pokaz fajerwerków.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się