Menu Region

Lewica nie poprze PO ws. odrzucenia prezydenckiego weta

Lewica nie poprze PO ws. odrzucenia prezydenckiego weta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Klub Lewicy nie poprze Platformy Obywatelskiej w głosowaniu nad odrzuceniem prezydenckiegfo weta do ustaw zdrowotnych.
Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski powiedział w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że jeszcze dziś klub poselski Lewica podejmie decyzję, jak zachowa się w głosowaniu nad wetami w sprawie emerytur pomostowych oraz ustawy o odrolnieniu gruntów miejskich.

Grzegorz Napieralski zdementował informacje o porozumieniu z Platformą Obywatelską w sprawie pomostówek. Szef SLD podkreślił, że politycy PO błędnie łączą ustawę o świadczeniach przedemerytalnych dla nauczycieli z ustawą o emeryturach pomostowych. Dodał, że ma nadzieję na współpracę z PO w tej sprawie - bez względu na stanowisko SLD co do "pomostówek".

SLD jest natomiast gotowe poprzeć koalicję w głosowaniu nad innymi wetami prezydenckimi. Grzegorz Napieralski podkreślił, że każdy przypadek jest analizowany osobno. Na przykład władze klubu poselskiego podjęły decyzję o głosowaniu za odrzuceniem weta do ustawy ratyfikujacej europejską konwencję w sprawie kontaktów z dziećmi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się