Menu Region

Energetyczne Centrum mówi "nie" nieuczciwym przedstawicielom...

Energetyczne Centrum mówi "nie" nieuczciwym przedstawicielom handlowym

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

38Komentarzy Prześlij Drukuj
Energetyczne Centrum to jedna z firm, które pojawiły się na rynku z ofertą tańszej energii. Chcą na trudnym rynku konkurować i przekonywać odbiorców do swojej oferty.
Jednak od wiosny tego roku opinie o firmie są mocno niepokojące.

Jak się okazuje od miesiąca firma ma nowy zarząd i nowe osoby na wszystkich stanowiskach odpowiadających za jej prawidłowe funkcjonowanie.

- Powodem ogromnych zmian które zaszły w ostatnich tygodniach są nieprawidłowości przy procesie sprzedaży - mówi Piotr Ostaszewski z Energetycznego Centrum. - Proces pozyskiwania nowych Klientów odbywał się przez zewnętrzne firmy i ich przedstawicieli handlowych, występujących w imieniu EC.
Niestety w wielu przypadkach osoby te kierowane chęcią zysku posuwały się do działań nieetycznych, aby tylko doprowadzić do podpisania umowy, zamiast zadbać o pełną i rzetelną informację potencjalnych klientów.

Energetyczne Centrum wprowadziło w firmie proces naprawczy i zasadę "Zero tolerancji dla nieuczciwych przedstawicieli handlowych". Od trzech tygodni w EC trwa prawdziwa rewolucja.

Wdrażany program naprawczy związany jest zarówno z produktami, jak i - przede wszystkim - ze sposobem dotychczasowej sprzedaży usług. Ten drugi aspekt to największy obecnie problem firmy. Wszelkie nieuczciwe działania przedstawicieli handlowych zgłaszane są do prokuratury, tylko w ostatnim tygodniu firma złożyła kilka takich zawiadomień.

"Nie wahamy się wyciągać konsekwencje od nieuczciwych sprzedawców i bardzo krytycznie oceniać część dotychczasowych partnerów biznesowych naszej firmy - mówi Piotr Ostaszewski. - Nawet jeśli miałoby to oznaczać zakończenie współpracy z niektórymi z nich, jesteśmy w pełni zdeterminowani i przygotowani do takiego kroku."

Czy zatem warto zmienić sprzedawcę energii?

Tak, tylko należy zwracać uwagę na ofertę oraz sprawdzić wcześniej ile na takiej zmianie możemy zyskać, bo nawet niewielka miesięczna różnica cenowa daje w skali roku wymierne korzyści. Warto też korzystać z infolinii i kontaktu telefonicznego z firmami aby wyjaśniać swoje wątpliwości na etapie rozważania podpisania nowej umowy.
38

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

OSZUŚCI

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

XxX (gość)  •

Nie uczciwi nie rzetelni nigdy w życiu więcej takich osZustów. Żenada

odpowiedzi (0)

skomentuj

Centrum Energetyczne 220v

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Luki (gość)  •

Nie wypowiem sie co do firmy Energetyczne Centrum bo firmy nie znam ale proszę nie łączyć tej firmy z Energetycznym Centrum 220v Bo ta firma z tamtą nie ma nic wspólnego nie wrzucajcie wszystkich od razu do jednego worka wielu ludzi jest zadowolonych z Firmy Centrum Energetyczne 220v i ja z moją rodziną też mamy jedna fakturę bo umowa jest kompleksowa a nie jak ta reszta tak zwanych Kogucików

skomentuj

prawda

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lili (gość)  •

Jestem w tej firmie centrum energetyczne220V jestem bardzo zadowolona nie żałuję podpisanych umów wymienili mi licznik sprawdzili gniazdka te co były zepsute to kazali mi wymienić de fakto byly zepsute bardzo miła młoda pani była od razu mi powiedziała co jest grane na drugi dzień przyszed sąsiad i mi wymienił to samo powiedział co ta pani z tej firmy jestem wdzięczna tej kobiecie za sprawdzenie Tauron nie przyjdzie i mi nie sprawdzi liczy sie bezpieczeństwo Dąbrowa G pozdrawiam

odpowiedzi (0)

skomentuj

Uwaga!Oszuści

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Memiś (gość)  •

Dla zmylenia ludzi chodzą po domach w Katowicach z podobną do Waszej nazwą firmy,ale "Centrum Energetyczne 220V"oszuści oferujący zmianę operatora dostawcy energii,którym chodzi zapewne tylko o wyłudzenie danych osobowych.Robią Wam okropną opinię i dla dobra sprawy i Wy powinniście coś z tym zrobić.Ja radzę znajomym zrzucać ich ze schodów,bo w chili obecne jest to jedyne wyjście. i

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ec sa

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gosc (gość)  •

Czy ta firma wysyła jakieś smsy Z numerem konta i nakazem wpłaty??

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rzetelna Firma

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rafał (gość)  •

Najgorsza firma na świecie, nie polecam się przenosić. Przez ponad rok wysyłali rachunki na stary adres gdzie po zmianie miejsca zamieszkania od razu byli poinformowani. Prąd "odcinają" raz dwa ale żeby zmienić adres im się nie śpieszy, Rachunki które są zapłacone to oni dalej wysyłają ponaglenia do zapłaty (czyżby wymuszali pieniądze?). Z d*** wzięta firma założony by hajs od ludzi wyłudzić. Nie wiem skąd i od kogo otrzymali status "Rzetelna Firma" wg mnie po znajomości bo inaczej by nie dostali. Ja się przenoszę do naprawdę rzetelnej firmy, bo z tą mam same problemy, Nie potrafią nic kompetentnie wykonać. Pracownicy mimo że rozmowy są nagrywane, to mówię "znajdźcie rozmowę kiedy zmieniałem adres" to dostałem odpowiedz "Przepraszam ale nie mam upoważnień", po poproszeniu kierownika do telefonu on także nie miał upoważnień ale wg mnie po prostu nie chciało mu się szukać. Taka to rzetelna firma.

skomentuj

Rzetelna firma to tacy sami naciągacze

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

aaa (gość)  •

Ludzie nie dajcie się oszukać na znaczek "Rzetelna firma" to tacy sami naciągacze jak to Centrum Energetyczne. Jedynym warunkiem otrzymania wątpliwej jakości tytułu "Rzetelnej Firmy" jest opłacanie u nich za to abonamentu. Płacisz im co miesiąc składkę, jesteś rzetelną firmą. I tyle. Chwyt dla naiwnych.

odpowiedzi (0)

skomentuj

OSZU

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kasiak (gość)  •

Moja ciocia podpisała z nimi umowę, masakra!!! ja jako jej opiekunka zauważyłam że płaci dwa rachunki za prąd!!!więc po jakimś czasie napisałyśmy pismo o odstąpieniu umowy i niby było ok.......po jakimś czasie zaczęła dostawać dziwne faktury dotyczące ubezpieczenia finansowego ASSISTANCE!! a za jakiś czas dostała wezwanie do zapłaty za energię!!!(gdzie już umowę rozwiązałyśmy!!!!)a za parę dni CIOCIA DOSTAŁA NAKAZ DO ZAPŁATY ZA NIEZAPŁACENIE RACHUNKÓW ZA PRĄD!!ZE SĄDU W LUBLINIE NA KWOTĘ OK. 900ZŁ!!!! wszyscy tu piszą o tej firmie a nikt nie idzie zgłosić tego do prokuratury!! ja właśnie idę to zgłosić!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

UWAGA

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KLIENT (gość)  •

Ta firma to jakaś banda oszustów wysyłają informacje sms o wystawieniu faktury z dużą kwotą do zapłaty osobom które nie są ich klientami.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Płacę podwójne rachunki !!!!!

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Klient 2 (gość)  •

UWAGA!
Nie zawierajcie umowy z tymi z Energetycznego Centrum. To banda oszustów którzy wysyłają do domów swoich przedstawicieli i namawiają do podpisania umowy na prąd , który miał być tani. Okazało się , że firma oszukuje jak może. Wynajduje sobie kwoty pieniężne z kosmosu. Dolicza swoje pieniądze , nie wiadomo skąd. Umowa została podpisana na 5 lat ! Masakra . Wysyłają ponaglenia.... Nie dajcie się w to wciągnąć!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

kRADZIEZ W BIALY DZIEN

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KLIENT (gość)  •

UWAGA na Energetyczne Centrum sa to zlodzieje od grudnia nie moge doprosic sie o zwrot nadplaty wprawdzie umowe z nimi mam juz rozwiazana poniewaz kilakakrotnie ja naruszyli zmieniajac o czym zapomnieli mnie poinformowac wysylam ta informacje gdzie sie da aby ludzie nie dali sie nabrac na ta ich rzekomo rzetelna firme oburzony klient

odpowiedzi (0)

skomentuj

nieuczciwi i zakłamani przedstawiciele

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

w lutym zapukał do nas jakiś facet. miał szczęście, że byłem w pracy. Żona szła na popołudniówkę i miała pół godziny do wyjścia. Facet przedstawił się jako pracownik ENEA i oświadczył, że trzeba podpisać nową umowę, bo stara niedługo wygaśnie. Szybko podpisała papiery, bo za chwilę do pracy... Walnęła je gdzieś do szuflady i przypomniała sobie o nich, gdy przyszło... rozwiązanie umowy z ENEA !!! I zaczęły się problemy. Za anulowanie umowy EC życzy sobie 850 zł!!! Nie ma na nich siły? nie ma paragrafu za oszustwa?

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 »