Menu Region

Do Sejmu dotarło Betlejemskie Światło Pokoju

Do Sejmu dotarło Betlejemskie Światło Pokoju

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W imieniu posłów, ogień z Betlejem odebrał Bronisław Komorowski. Dziękując za Światło, marszałek Sejmu wspomniał czasy młodości, kiedy był harcerzem. To piękne światło łączy ludzi, tak jak harcerzy łączy płonące ognisko - mówił Komorowski.
Naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego, harcmistrzyni Małgorzata Sinica tłumaczy, że Betlejemskie Światło Pokoju przypomina o braterstwie między ludźmi, a jego płomień symbolizuje miłość, nadzieję, dobro, ale przede wszystkim pokój na całym świecie. Naczelniczka ZHP dodaje, że ogień zapalony w Betlejem przekazują sobie z rąk do rąk skauci z różnych krajów i dlatego jego blask jest symbolem braterstwa.

Betlejemskie Światło Pokoju jest zapalane co roku w Grocie Narodzenia Pańskiego. Austriaccy skauci przywożą je do Europy i dzielą się nim ze skautami z sąsiednich krajów. Polscy harcerze otrzymują Światło od skautów słowackich, a potem dają je skautom z Litwy, Białorusi, Rosji i Ukrainy. W Polsce harcerze zanoszą Betlejemskie Światło Pokoju do kościołów, domów dziecka i domów pomocy społecznej, przekazują je przedstawicielom władz państwowych i samorządowych oraz mieszkańcom swoich miejscowości.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się