Menu Region

Rząd przyjął projekt zmian w ustawie "prawo o ruchu...

Rząd przyjął projekt zmian w ustawie "prawo o ruchu drogowym"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Polsce będzie można zarejestrować samochody używane sprowadzone z Unii Europejskiej, na podstawie badania technicznego przeprowadzonego na terenie wspólnoty. Dotychczas wymagane jest przeprowadzenie tak zwanego pierwszego badania technicznego w Polsce.
Dziś rząd przyjął projekt zmian w ustawie "prawo o ruchu drogowym". W projekcie określono dokumenty konieczne do rejestracji. Odbędzie się ona na podstawie zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego lub dowodu rejestracyjnego pojazdu wydanego przez uprawniony organ na terenie Unii potwierdzającego wykonanie badania technicznego.

Wprowadzenie tych przepisów wiąże się z wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Uznał on, że Polska wprowadzając przed rejestracją w naszym kraju wymóg badania technicznego przywożonych pojazdów używanych łamie przepisy unijne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się