Menu Region

W Polsce powstanie rowerowa autostrada o długości 2 tys. km

W Polsce powstanie rowerowa autostrada o długości 2 tys. km

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Rowerowa autostrada o długości 2 tysięcy kilometrów powstanie w Polsce wschodniej. Trasa przebiegać będzie przez 5 regionów: warmińsko-mazurski, podlaski, lubelski, podkarpacki i świętokrzyski. Na tę inwestycję zarezerwowano 50 mln euro.
W województwie świętokrzyskim wybudowane zostanie około 250 km tras rowerowych - poinformował Jacek Kowalczyk z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Jak dodał - jest zwolennikiem budowania krótszych tras, jednak Komisja Europejska program zatwierdziła i teraz trzeba przystąpić do jego wykonania. W przeciwnym razie władze województwa będą musiały zwrócić pieniądze.

Trasa w województwie świętokrzyskim rozpocznie się w Sandomierzu. Tam połączy się ze szlakiem podkarpackim. Dalej przebiegać będzie przez przez Koprzywnicę, Ujazd, Iwaniska, Borków, Kielce, Grzymałków, aż do Sielpi Wielkiej, a stamtąd poprowadzona zostanie do województwa łódzkiego.

Wybudowanie jednego kilometra trasy rowerowej kosztować ma od 300 do 700 tysięcy złotych. W ramach projektu powstaną również nowe miejsca parkingowe oraz postojowe. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego dla województwa świętokrzyskiego przeznaczyło na ten cel około 8 mln euro. Pierwsze prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się