Menu Region

Polska odnosi coraz więcej sukcesów w promocji zdrowia

Polska odnosi coraz więcej sukcesów w promocji zdrowia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jednym z nich jest leczenie alergii i różnego rodzaju uczuleń, a także prewencja chorób układu krążenia. Lekarze uważają, że promocja zdrowia powinna być nie tylko zagadnieniem medycznym, lecz docierać również do miejsc pracy, szkół, przedszkoli oraz każdej polskiej rodziny.
Prorektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Marek Kulus mówi, że "promocji zdrowia" nie należy mylić z reklamą. Jego zdaniem, zdrowie trzeba stale wspierać poprzez wszelkie dostępne działania.

Profesor Bolesław Samoliński z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ocenia, że jednym z ważniejszych problemów w Polsce jest alergia. Badania przeprowadzone przez jego zespół pokazują, że nawet 40 procent Polaków może cierpieć na różne rodzaje uczuleń. Dlatego ważne jest docieranie z przekazem o chorobie do jak największej liczby Polaków.

Wśród polskich sukcesów w zakresie promocji zdrowia profesorowie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wymieniają także program profilaktyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego - Polkard. W Polsce obserwuje się spadek chorób układu krążenia. Jednak eksperci od zdrowia przekonują, że większość przypadków chorób serca, a także nowotworów można uniknąć, jeśli wyeliminuje się najważniejsze czynniki ryzyka.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się