Menu Region

Brytyjska prasa uznała rezultaty szczytu UE za sukces...

Brytyjska prasa uznała rezultaty szczytu UE za sukces Gordona Browna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W opinii "Times'a", przyłączenie się Niemiec do europejskiego pakietu ratunkowego dla gospodarki jest potwierdzeniem słuszności brytyjskiej koncepcji, że do ożywienia gospodarczego potrzebne są zmiany w systemie podatkowym. "Times" podkreśla, że Gordon Brown nie polemizował z krytykującymi go niemieckimi politykami, lecz powiedział, iż wszystkie kraje Unii Europejskiej są zjednoczone w działaniach w celu zahamowania recesji.
"Independent" zwraca uwagę na elastyczność przyjętego pakietu, który obejmuje cięcia podatkowe, rozluźnienie przepisów oraz wsparcie dla średnich i małych firm. Poszczególne kraje mogą przy tym stosować u siebie tylko te elementy pakietu, które uznają na najbardziej korzystne i skuteczne.

Opierając się na wypowiedziach premiera Browna, "Guardian" zapowiada rozszerzenie przyjętego pakietu po rozmowach gospodarczych Unii Europejskiej z nową administracją amerykańską Baracka Obamy. W ocenie dziennika, w rokowaniach tych główną rolę odgrywać będzie Wielka Brytania.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się