Menu Region

Prezes Urbański walczy o utrzymanie stanowiska

Prezes Urbański walczy o utrzymanie stanowiska

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Mariusz Jałoszewski, Sebastian Kucharski

8Komentarzy Prześlij Drukuj
Jedyną szansą na utrzymanie stanowiska prezesa TVP jest odzyskanie poparcia PiS.
Prezes TVP Andrzej Urbański rozpoczął grę o utrzymanie stanowiska. Najpierw doszło do zawieszenia Hanny Lis. A teraz ma zostać zwolniony szef krytykowanych przez PiS "Wiadomości" Krzysztof Rak. Prezes TVP chce powierzyć kierowanie sztandarowym programem informacyjnym znanemu z konserwatywnych poglądów Jackowi Sobali.

Wczoraj Hanna Lis spotkała się z prezesem Urbańskim, ale nie zapadły żadne decyzje.
Według nieoficjalnych informacji szef TVP nie chce rozstawać się ze znaną dziennikarką. Wczoraj późnym wieczorem pojawiły się jednak pogłoski, że Lis nie wróci do "Wiadomości". Nikt z TVP nie chciał potwierdzić żadnego z tych scenariuszy. Aneta Wrona, rzecznika TVP, informuje tylko: - Wszelkie decyzje w tej sprawie podejmie szefowa Agencji Informacji Aleksandra Zawłocka.

TVP nie chciała też potwierdzić doniesień o zmianie szefa "Wiadomości". Ale według informacji "Polski" Rak po odejściu z z tego stanowiska ma nadal pracować w TVP. Jacek Sobala, typowany na szefa "Wiadomości", został niedawno odwołany ze stanowiska dyrektora Programu I Polskiego Radia. Wsławił się m.in. tym, że zabronił dziennikarzom używania słowa "Gwiazdka" jako synonimu wigilii Bożego Narodzenia. Ale to nie pierwszy kandydat na nowego szefa "Wiadomości". Kilka dni temu propozycję TVP odrzuciła Amelia Łukasiak, wcześniej szefowa programów informacyjnych telewizji Puls. Ofertę złożył jej Jan Polkowski, dyrektor biura zarządu publicznej telewizji.

Jedna z osób znających Krzysztofa Raka mówi, że on sam chce odejść ze stanowiska. Ale nie jest tajemnicą, że z jego pracy nie byli zadowoleni także szefowie TVP. - Były informacje, że pan Rak nie panuje nad zespołem - mówi wiceprezes Sławomir Siwek. Jednym z ostatnich ruchów Raka jako szefa "Wiadomości" było złożenie wniosku o odsunięcie od prowadzenia programu Hanny Lis. Miał stracić do niej zaufanie.

Oprócz Krzysztofa Raka i Hanny Lis kłopoty w TVP ma Tomasz Lis. Wojciech Pawlak, szef TVP 2, wysłał list do męża dziennikarki, a zarazem producenta i autora pokazywanego w TVP 2 programu "Tomasz Lis na żywo", w którym krytykuje go za felieton napisany pod koniec listopada dla "Polski". Tekst był odpowiedzią Lisa na zapowiedź audytu jego programu, którego chciał wiceprezes TVP Sławomir Siwek. Zdaniem Pawlaka taka publiczna dyskusja jest naruszeniem zasad współpracy z TVP.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

do Robin Chudł

+22 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Davor Shearer z Lublina (gość)  •

Chodzi mi oto że wszystkie partie monitorują media i piszą skargi nie tylko do tvp. Z artykułu można odnieść wrażenie że tylko PiS.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gwiazdka zamiast Wigilii

+26 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Dziadek Mróz (gość)  •

Argument który rzekoma zdyskredytować Sobalę o tym że zakazał ozywać słowa Gwiazdka zamiast Wigilii BN, świadczy że Panowie autorzy świetnie wpisują się nurt dziennikarzy piszących pod tezę, bez wiedzy własnej. Otóż jak nie mam powodu lubić pana Sobalę (nie lubię PiSu), to PAnowie wyszli na nieuków, bo akurat koniecznośc wydawania takich instrukcji świadczy na jakimś nieuctwie w PR. Moze Panowie dziennikarze nie wiedzą, ale Gwiazdka nijak się ma do czego kolwiek w Bożym Narodzeniu. Występuje tylko w zestawie znaków oznajmujacych narodziny Chrystusa. Używanie go zamiennie z Wigilią, nie ma zielonego pojęcie gdzie poza PR oraz autorami jest stosowane. PAnowie przeproście Sobalę a sami nie piszcie nic o Kościele bo głupstwa piszecie.
dziadek Mróz

odpowiedzi (0)

skomentuj

do Davor Sh... z Lub...

+27 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Robin Chudł (gość)  •

Ty jestes nierzetelny. Sama Lis mowila, ze skargi na nia pisal Gosiewski. A Gosiu raczej nie robil tego sam z siebie tylko po uwgach jarka. A chyba logiczne ze Urbańskiemu, człowiekowi PiS, bardziej przeszkadza krytyka ze strony PiS niz PO.

odpowiedzi (0)

skomentuj

nierzetelny artykuł

+22 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Davor Shearer z Lublina (gość)  •

z artykułu wynika że jednym z najważniejszych powodów odsunięcia H. Lis były skargi pisane przez Gosiewskiego . A to co robi Gosiewski to tylko monitoring mediów , (Gosiewski piszę skargi też do TVN-u i Polsatu) , tak robi też Platforma .

cytaty : "– Piszę sprostowanie, jeśli podana zostaje informacja nieprawdziwa. Ale nie takie, że coś mi się nie podoba, albo że czujemy się obrażeni" – mówi Edyta Mydłowska-Krawcewicz z biura prasowego klubu PO.
"Bardzo często w takich przypadkach, czy to było w TVN, czy w Polsacie, czy w Telewizji Publicznej, jeżeli jest naruszona zasada rzetelności dziennikarskiej, mój klub reaguje" – stwierdził Gosiewski.

odpowiedzi (0)

skomentuj

wpływowy Urbański

+26 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

elka (gość)  •

To źle,że prezes Urbański jest podatny na sugestie kto ma być zatrudniony w TV publicznej.

odpowiedzi (0)

skomentuj

PIS TV

+21 / -22

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

observator (gość)  •

Kto jeszcze ma chęć powiedzieć o bezstronnej publicznej.

odpowiedzi (0)

skomentuj