Menu Region

Paulina Nowosielska: Darcie kotów w TVP

Paulina Nowosielska: Darcie kotów w TVP

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paulina Nowosielska dziennikarka działu opinie

1Komentarz Prześlij Drukuj
Wojciech Pawlak, szef TVP 2, wysłał do Tomasza Lisa pismo, w którym krytykuje go za felieton napisany dla "Polski".
Uważa, że publiczna dyskusja o wewnętrznych sprawach TVP jest naruszeniem współpracy z tą firmą. Cóż więc tak kontrowersyjnego znalazło się w kawałku publicystycznego tekstu? Otóż Tomasz Lis napisał: "Przeczytałem właśnie, że członek zarządu TVP, pan Sławomir Siwek, chce sprawdzić, ile kosztuje Telewizję Polską współpraca z niejakim Tomaszem Lisem. Z radością śpieszę więc donieść, że nie kosztuje jej ona nic. Same zyski".

Wydawać by się mogło, że ten optymistyczny tekst powinien cieszyć wszelkich prezesów, wiceprezesów i członków zarządu orbitujących wokół, sympatycznej skądinąd, warszawskiej ulicy Woronicza. Tym bardziej że dalej jest jeszcze milej: "Informuję pana prezesa Siwka, że mój program zarobił już dla TVP kilkanaście milionów złotych. (...) Informuję również, że ponad 3 mln 200 tys. widzów, a jest to średnia mojego programu, to około półtora miliona więcej od następnego w rankingu programu publicystycznego".

Tomasz Lis pisze jeszcze, że jego program ma większe udziały w rynku niż misyjny, jak niektórzy złośliwcy wytykają, "Taniec na lodzie". Przechwałki i autoreklama? Być może. Ale co zrobić, skoro to wszystko prawda? Zarzut upubliczniania wewnętrznych spraw w odniesieniu do Telewizji Publicznej brzmi nieszczerze. Bo w przypadku TVP każdy najmniejszy spór personalny, każda bitwa o stołek czy losy programu stają się elementem publicznej dyskusji. Prowadzą ją głównie politycy, ale jako tzw. wybrańcy narodu dają prawo do prowadzenia takich rozmów wszystkim.

Ludzie decydujący o losach mediów publicznych wprowadzili do ramówki nową jakość. Chodzi o reality show pod roboczym tytułem "Telewizja od kuchni". Ale zamiast dowiedzieć się o planach cyfryzacji mediów, inwestowaniu w sprzęt i ludzi, reformowaniu skostniałej i przerośniętej struktury, widz dowiaduje się, kto aktualnie z kim drze koty.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Gdzie jest teraz pani Nowosielska?

+22 / -42

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

9184 (gość)  •

Na łamach "Polski" jej tekst, żenujący zresztą jak większość, czytałam jakieś 3 miechy temu. Co robi teraz? Wróciła do Domańskiego i Przeglądu?

odpowiedzi (0)

skomentuj