Menu Region

Vaclav Klaus niezadowolony ze szczytu w Brukseli

Vaclav Klaus niezadowolony ze szczytu w Brukseli

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Czech Vaclav Klaus jest niezadowolony z wyników szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. Znany z eurosceptycznych poglądów Klaus, wziął udział w telewizyjnej debacie z czeskimi biznesmenami.
Klaus ostrzegł, że po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego, suwerenność jego kraju będzie mniejsza niż każdego ze stanów w ramach Stanów Zjednoczonych. Klaus przypomniał, że jakakolwiek decyzja Rady Europy będzie nadrzędna wobec czeskiej legislatywy.

Vaclav Klaus uznał kompromis w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego za "zbyteczny luksus" prowadzący do "niepotrzebnego zaciskania pasa". Jego zdaniem, ów kompromis został "wymuszony".

Prezydent stwierdził, że "Francja przeforsowała umowę za wszelką cenę, jedynie po to, by nie rozstrzygali o niej Czesi po objęciu unijnego przewodnictwa", a więc po 1 stycznia przyszłego roku. Zdaniem sceptycznego wobec teorii o zmianach klimatu prezydenta podpisane dziś pismo to skandal.

Wicepremier do spraw europejskich Aleksander Vondra zapewnił jednak, że "czeski rząd nie podziela stanowiska prezydenta".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się