Menu Region

W internecie wynegocjujesz wyższe oprocentowanie

W internecie wynegocjujesz wyższe oprocentowanie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Dominiak

Prześlij Drukuj
Jak sprawić, aby banki rywalizowały o nasze oszczędności? Wystarczy zadeklarować, ile pieniędzy i na jak długo chcemy odłożyć na lokacie, a banki zaoferują nam oprocentowanie.
Zamiast porównywać oferty, wystarczy więc wystawić swoje oszczędności na specjalnej aukcji w serwisie AukcjeLokat.pl i cierpliwie czekać. Banki, rywalizując o nasze pieniądze, zaproponują nam stawki wyższe niż te, które otrzymalibyśmy np. w oddziałach. Wszystkie formalności, łącznie z podpisaniem umowy, załatwimy przez internet.

- To pionierski projekt w skali nie tylko polskiej, ale również europejskiej - mówi Rafał Skarżyński, współtwórca serwisu aukcyjnego z firmy AukcjeFinansowe.pl.
Na świecie jedynie w Stanach Zjednoczonych funkcjonuje od czerwca serwis Money Aisle. Codziennie korzysta z niego ponad tysiąc użytkowników. Na podobną liczbę chętnych liczą twórcy polskiego serwisu.

- Szacujemy, że średnia wartość lokaty zawieranej za pośrednictwem strony wyniesie 20 tys. zł - mówi Skarżyński. Spółka AukcjeFinansowe.pl, właściciel strony AukcjeLokat.pl, nie jest nowicjuszem w branży finansowej. Od 2006 r. prowadzi serwis AukcjeKredytowe.pl, za pośrednictwem którego udzielono już ponad 100 mln zł pożyczek, na aukcjach zaś zarejestrowało się 20 tys. osób. Klientów do serwisu przyciąga oprocentowanie, które dzięki aukcjom jest zazwyczaj o kilka punktów procentowych niższe niż w standardowej ofercie banków. Sporo można także zaoszczędzić na marży, która zwykle jest niższa o 20 proc.

Podobnie ma być w przypadku serwisu AukcjeLokat.pl. Na razie gotowa jest jego wersja testowa. Zarejestrować się na niej mogą jedynie użytkownicy serwisu aukcji kredytów. - Oferta może być atrakcyjna dla osób, które chcą założyć lokatę długoterminową i liczą na wyższe niż w zwykłej ofercie oprocentowanie - mówi Michał Macierzyński, analityk finansowy z portalu Bankier.pl. Twórcy serwisu przekonują, że będzie można wynegocjować lokaty z oprocentowaniem nawet 12 proc. w skali roku.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się