Menu Region

Ruda jedzie na Broadway

Ruda jedzie na Broadway

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Dorota Kowalska

6Komentarzy Prześlij Drukuj
Uparta jak muł. Ambitna do bólu. Kiedy odpadła z pierwszej edycji "You can dance", powiedziała sobie, że jeszcze o niej usłyszą. Wróciła i w pięknym stylu wytańczyła bilet na Broadway, nie tylko dla siebie - pisze Dorota Kowalska.
Kiedy odbierała nagrodę, Michał Piróg zaproponował jej pracę przy swoim spektaklu. Agustin Egurrola nie szczędził pochwał: - Widziałem na świecie wielu tancerzy i tancerek, ale rzadko tak dobrych jak ty - kiwał z uznaniem głową.

Wiola Fiuk, dla znajomych Ruda, w zeszłą środę wygrała program "You can dance" - jako druga kobieta na świecie wśród kilkudziesięciu zwycięzców płci męskiej, którzy wytańczyli sobie laury w tym spektaklu emitowanym w kilkunastu krajach świata. Przed nią (w sierpniu ub. r.) tylko Sabra Johnson, 21-latka z Utah, dokonała tego wyczynu, kładąc na łopatki (a raczej na parkiet) innych uczestników trzeciej edycji "So you think you can dance", pierwowzoru naszego "You can dance". W nagrodę otrzymała 250 tys. dolarów oraz półroczne stypendium w szkole tańca Broad-way Dance Center.

Wytańczyć Kopciuszka

Nagroda naszej Wioli była skromniejsza - 100 tys. złotych i trzymiesięczne stypendium w tej samej szkole. Ale i tak było o co walczyć. Wygrana jest tym wartościowsza, że dwa lata temu Ruda odpadła z programu.

- Nie byłam przygotowana na kamery, dziennikarzy, pytania o sprawy osobiste - tłumaczy.
Jurorzy "You can dance" widzą to inaczej: - Skoncentrowana jedynie na tańcu, zamknęła się w swojej skorupie - uważa Egurrola. A oni chcieli mieć w programie wyluzowanych ludzi. Egur-rola powiedział Wioli: "Dopóki taniec będzie dla ciebie walką, nie będziesz tańczyła". No i wreszcie Ruda wrzuciła na luz.

Urodziła się w Siedlcach, uważanych za wylęgarnię tanecznych talentów. Jeśli w pobliskim Białymstoku rządzi hip-hop, tak tutaj modern i jazz. Ludzie ze szkoły tańca prowadzonej przy siedleckim domu kultury Caro Dance wygrywają jedne za drugimi mistrzostwa Polski i świata w tańcu. A w ostatniej edycji "You can dan-ce" w finałowej szesnastce znalazły się aż trzy osoby z tego klubu.

- W Siedlcach nie ma zbyt wielu atrakcji, więc dzieciaki uczą się tańczyć - mówi Wiola. Włosy jaskrawo rude, duże oczy, zielone i przeraźliwie szczupłe ramiona, bo czasami zapomina jeść.
Zaczęła tańczyć, gdy miała osiem lat, na długo przed tym, jak Polskę opanowało taneczne szaleństwo.

1 3 4 »
6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

dieta

+36 / -27

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

magda (gość)  •

Walcząc z nadwagą szukałam pomocy wszędzie, aż do momentu gdy natrafiłam
na stronę blyskawiczna ^ wop ^ pl. Muszę przyznać, że nie stosowałam się w
rygorystyczny sposób do zawartych w niej wskazówek. Efekt był jednak
niesamowity. Następnie trafiłam na równie dobrą stronę
dieta ^ wop ^ pl , która to dopełniła wszystkiego. Polecam Zadowolona
Magda

odpowiedzi (0)

skomentuj

hahaha

+31 / -27

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ave (gość)  •

Brać z niej przykład ?;o aha,czyli mamy być tak samo wredne i pewne siebie,hmm ?Nie, dzięki wolę być 'rozmemłana' niż taka jak ona.Taa i ona niby na kase nie patrzy ?Ciekawe...

odpowiedzi (0)

skomentuj

...

+29 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ave (gość)  •

Może najpierw dokładniej nauczylibyście się nazwiska Marcina, co ?Nie Mrozowski,a Mroziński.No ludzie...

odpowiedzi (0)

skomentuj

super Wiolka

+28 / -25

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ewkaa (gość)  •

rewelacyjna dziewczyna! bierzcie z niej przykład "rozmemłane" dziewuszyska-leniwe,mało ambitne,patrzące tylko na kasę!

odpowiedzi (0)

skomentuj