Menu Region

Włochy: Strajk generalny

Włochy: Strajk generalny

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Włochy mogą stanąć dziś w obliczu paraliżu związanego z falą protestów związków zawodowych. Całodobowy strajk rozpoczyna największa włoska centrala związkowa CGIL. Strajkujący domagają się od rządu takich inicjatyw antykryzysowych, które pozwoliłyby uniknąć obciążania nadmiernymi kosztami kas pracowników.
Jak zapowiedziano, w ponad stu wiecach i manifestacjach na terenie całego
kraju weźmie udział co najmniej milion osób. Protest obejmuje pracowników wszystkich branż, od przemysłu przez usługi po administrację publiczną.

Tylko w Rzymie i Wenecji, w związku z katastrofalnymi opadami deszczu, nie
stanie dziś komunikacja miejska. Ten strajk jest przeciwieństwem tego, co należałoby zrobić w obecnej sytuacji, dlatego nie przyniesie żadnych rezultatów - skomentował protest premier Silvio Berlusconi.

Obliczono, że jeśli w strajku udział wezmą sami członkowie CGIL, których jest dwa i pół miliona, kosztować on będzie krajowy budżet 360 milionów euro. Gdyby natomiast przystąpili do niego wszyscy zatrudnieniu, suma ta wyniosłaby ponad 6 miliardów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się