Menu Region

Mistrz? A czy może mi pan podać nazwiska sędziów?

Mistrz? A czy może mi pan podać nazwiska sędziów?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paweł Zarzeczny

1Komentarz Prześlij Drukuj
Czy mogłaby Pani wyczytać w kartach, kto zostanie mistrzem Polskim, a kto spadnie? - zapytał słynną tarocistkę nie mniej sławny prezes, na co nobliwa dama, zerkając znad okularów, odpowiedziała: - Ależ nie ma najmniejszego problemu! Czy mógłby pan mi jednak podać nazwiska sędziów?
No więc, wiosna 2009 zapowiada się wyjątkowo i to z dwóch istotnych powodów. Po pierwsze jest skrócona (zresztą bez najmniejszego powodu), ma tylko 13 kolejek i przypominać będzie raczej szachy błyskawiczne niż futbol. Po wtóre nikt nazwisk sędziów nawet nie odważy się typować - przez dwa i pół miesiąca ich lista może się znowu uszczuplić. Zatem - zamiast tarocistki - powróżmy z fusów.

Podstawowa kwestia, kto mistrzem, jest w zasadzie rozstrzy-gnięta. Poznańska Lokomotywa jest tak rozpędzona, że nic prymatu jej nie odbierze. To klub, w którym trzech reprezentantów Polski regularnie grzeje ławkę rezerwowych (Bosacki, Bandrowski, Lewandowski). Na wiosnę Kolejorza czekają tylko dwa trudne wyjazdy, oba do stolicy, a reszta jest spacerkiem. Byłby to pierwszy tytuł po 15 latach, wyczekiwany, zasłużony i... nareszcie uczciwy.

Warto przypomnieć, że w roku 1993 poznaniacy dostali koronę przy zielonym stoliku, po przyznaniu karnych punktów Legii i ŁKS Łódź. Kluby te ukarano słusznie za bramkowy i nadzwyczaj bezczelny wyścig na finiszu. Jednak trudno przypuszczać, by inne kluby były w tamtych czasach czyste. Lech również.

Puchary 2009? Warto powalczyć, co wspomniany Lech udowodnił w ładnym stylu. Trudno dawać wielkie szanse Polonii Warszawa, a to wskutek wewnętrznych wojenek o stołki. Prezesa (ponoć ubiega się Michał Listkiewicz i może to być praw-dą, zawsze lubił posady, w których nie trzeba być na ósmą w pracy!), no i trenera (zadziwiający upór właściciela, by zatrudniać doradców od szkolenia - gdy szkolenie akurat jest w najlepszym porządku!).

Polonię położy też spodziewany kryzys na rynku nieruchomości. JW Construction może bez problemów budować, ale nie za bardzo jest komu te lokale sprzedawać. Inwestycje wyhamują.
Legia puchary ma w garści, wzmocnić ją również może odejście Rogera, no i brak "żylety" - paradoks.

Kompanem w UEFA zostanie Wisła, z Gargułą czy bez, jest to jej zwyczajnym obowiązkiem. Choć Biała Gwiazda lubi psikusy: z mocniejszym składem niż dziś, przed rokiem, do pucharów nie awansowała.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Pseudo

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Piotr (gość)  •

Jakiś pseudo dziennikarz pisał ten artykuł - "klub bez piłkarzy i kibiców" - ktoś tu leczy kompleksy? Kompletny brak profezjomalizmu!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj