Menu Region

Czesi są nadal przeciwko budowie bazy radarowej

Czesi są nadal przeciwko budowie bazy radarowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Większość Czechów nadal jest przeciwko budowie bazy radarowej, wchodzącej w skład systemu tarczy antyrakietowej. Z dwóch niezależnych sondaży wynika jednak, że wielu ankietowanych zmieniłoby zdanie, gdyby Czesi uzyskali od amerykańskiego rządu dodatkowe gwarancje bezpieczeństwa.
55 procent ankietowanych nie życzy sobie radaru na terytorium Czech. Tak wynika z sondażu agencji Factim Invenio, przeprowadzonego w listopadzie na zamówienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 51 procent ankietowanych przyznało jednak, że nie miałoby nic przeciw radarowi, gdyby Czesi uzyskali większe gwarancje bezpieczeństwa od Stanów Zjednoczonych. Wielu ankietowanych poparłoby też budowę radaru, gdyby zostali przekonani, ze jego działanie nie będzie miało wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.

W podobnym sondażu, opublikowanym w tym tygodniu przez Instytut Badania Opinii Publicznej, budowę radaru odrzuciło aż dwie trzecie respondentów. Większość Czechów wolałaby, aby w tej sprawie przeprowadzono referendum.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się