Menu Region

Lech Kaczyński: Spotkanie z Dalajlamą miało charakter...

Lech Kaczyński: Spotkanie z Dalajlamą miało charakter prywatny

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent oświadczył, że jego spotkanie z Dalajlamą miało charakter prywatny, bo takie były stanowcze prośby Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Lech Kaczyński zaznaczył, że prywatnie ma prawo przyjmować kogo chce. Odniósł się w ten sposób do informacji o wezwaniu przez chiński MSZ polskiego ambasadora w Pekinie. Lech Kaczyński dodał, że "choćby dlatego, że jest prezydentem Rzeczpospolitej, jest jeszcze obywatelem wolnego świata".

Wcześniej Dalajlama powiedział, że nie dba o protokół i ważne jest, że rozmawiali twarzą w twarz. Dodał, że nie chce sprawiać nikomu żadnych trudności i problemów. Duchowy przywódca Tybetańczyków powiedział, że protesty chińskich władz stają się już rutyną towarzyszącą jego wystąpieniom. Dodał, że wszędzie gdzie jedzie, otrzymuje swoiste "błogosławieństwo" władz chińskich.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się