Menu Region

Polska delegacja dotarła do Brukseli

Polska delegacja dotarła do Brukseli

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polska delegacja z opóźnieniem dotarła do Brukseli. Prezydencki samolot z Lechem Kaczyńskim i Donaldem Tuskiem wylądował na lotnisku w belgijskiej stolicy.
Wszystko przez awarię rejsowego samolotu, którym premier miał lecieć do Brukseli. Lech Kaczyński zdecydował się zabrać Donalda Tuska samolotem rządowym, ale w efekcie obaj politycy spóźnili się na szczyt, który rozpoczął się o 15.00.

Pierwotnie Donald Tusk chciał przed szczytem wziąć udział w zjeździe europejskich chadeków i przekonywać czołowych europejskich polityków do korzystnych dla Polski rozwiązań.
Awaria samolotu spowodowała jednak, że z tych planów nic nie wyszło. Szef Komitetu Integracji Europejskiej Mikołaj Dowgielewicz twierdzi jednak, że nie ma powodów do niepokoju. Dodaje, że premier będzie miał okazję rozmawiać ze wszystkimi unijnymi przywódcami, bo będzie z nimi siedział na tej samej sali przez kilka godzin.

Dowgielewicz mówi, że polska delegacja jest przygotowana na długie i ciężkie negocjacje. - Mamy zapasowe koszule, ja mam osobiście bilet powrotny na niedzielę. Jesteśmy w bojowych nastrojach i czekamy na dobre propozycje, żeby nas przekonać - powiedział szef UKiE.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się