Menu Region

Liczy się nie tylko cena

Liczy się nie tylko cena

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Szmandra

Prześlij Drukuj
Znalezienie najtańszego ubezpieczenia komunikacyjnego, które przy okazji najlepiej ochroni interesy właściciela pojazdu, nie jest łatwe. Warto wracać uwagę na szczegóły, a nie tylko na cenę.
Wybór dobrego ubezpieczenia nie jest tak prosty, jak przekonują nas reklamy. O ile zakres ubezpieczenia OC definiowany jest przez zapisy ustawy, to już pozostałe ubezpieczenia dobrowolne, takie jak Autocasco, Assistance czy ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, stanowią szerokie pole do popisu dla zakładów ubezpieczeń. Atrakcyjne ceny, niskie składki często kryją za sobą złudną ochronę, która bardziej ma oddziaływać na psychikę właściciela pojazdu, niż faktycznie chronić go przed nieprzewidzianymi zdarzeniami.

Istotne jest, by dokładnie sprawdzić, kiedy ubezpieczyciel ograniczy odszkodowanie i czy wymagane przez niego dokumenty do likwidacji prostej szkody nie będą swoją objętością przypominać akt w procesie sądowym. Wyłączenia odpowiedzialności za szkodę, bo kierujący jechał np. za szybko, powinny skłonić wybierającego ubezpieczenie do poszukania innego ubezpieczyciela. Komunikacyjne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli OC, jest jednym z najczęściej zawieranych ubezpieczeń, jest ono również jednym z nielicznych obowiązkowych ubezpieczeń w prawie polskim.

Polisę OC można kupić w dowolnym towarzystwie, które prowadzi ubezpieczenia komunikacyjne. Warto wiedzieć, że odpowiedzialność ubezpieczyciela trwa przez cały okres umowy. Nawet jeśli kierowca nie opłaci raty w terminie - nie zwalnia to zakładu ubezpieczeniowego od wypłaty odszkodowania. Po zakupie nowego, lub używanego samochodu, zanim dostaniemy dowód rejestracyjny i tablice, musimy pokazać aktualną polisę OC. Natomiast jeżeli kupimy auto bez ubezpieczenia OC i będziemy nim jeździć zanim go ubezpieczymy, grożą nam wysokie kary. Jeśli z kupnem ubezpieczenia spóźnimy się choćby o godzinę i zostaniemy złapani, zapłacimy 380 zł kary.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się