Menu Region

USA: 14 mld dolarów pomocy państwa dla koncernów...

USA: 14 mld dolarów pomocy państwa dla koncernów motoryzacyjnych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych zgodziła się na wsparcie amerykańskich koncernów motoryzacyjnych kredytami w wysokości 14 miliardów dolarów.
Planowi sprzeciwiają się jednak Republikanie, którzy mogą zablokować go w Senacie.

Przyjęty przez Izbę Reprezentantów plan pomocy został wynegocjowany przez Demokratów i prezydenta George'a Busha. Obie strony przyznają, że upadek amerykańskich koncernów byłby zabójczy dla amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego, a jego skutki odczuliby nie tylko pracownicy i ich rodziny, ale cała gospodarka USA.

- Chcemy dać im ostatnią szansę - mówiła przywódczyni Demokratów w Kongresie Nancy Pelosi. Demokraci nie mają jednak 60 głosów, niezbędnych do przeforsowania pakietu w Senacie. Tymczasem Republikanie sprzeciwiają się planowi twierdząc, że najlepszym sposobem na restrukturyzację wielkich przedsiębiorstw motoryzacyjnych jest ogłoszenie bankructwa tych, które nie radzą sobie z kryzysem.

Negocjacje w sprawie wsparcia kredytowego amerykańskich koncernów motoryzacyjnych będą kontynuowane dzisiaj.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się