Menu Region

Londyn: Gafa premiera hitem w internecie

Londyn: Gafa premiera hitem w internecie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Brytyjski premier Gordon Brown stał się autorem gafy, która nie tylko wzbudziła gromki śmiech w Parlamencie, ale stała się międzynarodowym hitem internetowym. I nic dziwnego, bo chodzi o zbawienie świata.
Jak co środę, Gordon Brown wziął udział w sesji interpelacyjnej w Izbie Gmin. Odpowiadając na zarzuty, że wspomagając prywatne banki i obniżając stawkę VAT, pogrąża kraj w strasznych długach, premier odparł: "Nie tylko ocaliliśmy świat...,ocaliliśmy banki".

Kiedy rozbawieni deputowani opozycji w końcu ucichli, jeden z nich krzyknął "Mojżesz!". Przywódca konserwatystów David Cameron skomentował: "Wiec teraz wiemy to już oficjalnie." Premier zdobył się na uśmiech.

Gordon Brown istotnie jako pierwszy przywódca zachodni posunął się do wspierania banków na wielką skalę i również jako pierwszy obniżył nieznacznie - o 2 i pół procent - podatek VAT. Konserwatyści oburzają się, że aby utrzymać planowane wydatki na obecnym poziomie, skarb państwa będzie się musiał zadłużyć po uszy, za co przyjdzie płacić przez wiele lat.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się