Menu Region

Tomasz Pompowski: To naiwność, nie nadzieja

Tomasz Pompowski: To naiwność, nie nadzieja

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

zastępca szefa działu opinie dziennika "Polska"

1Komentarz Prześlij Drukuj
Przeciwnicy budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach chwytają się nawet jak tonący brzytwy. Spełzły na niczym wysiłki zmierzające do udowodnienia, że Polska zagrozi bezpieczeństwu uzbrojonej po zęby Rosji, stawiając kilka wyrzutni antyrakiet.
Nie udało się też dowieść od początku kłamliwego stwierdzenia, że system jest niesprawny. Teraz przeciwnicy chwycili się prawdziwej brzytwy, jaką jest zapewnienie wiceministra rządu rosyjskiego, że Iran nie ma bomby. Piszemy dziś o tym w "Polsce". Warto pamiętać, że ten urzędnik kremlowski jest elementem propagandy Kremla i za swoje słowa nie odpowiada. Poza tym nie mówi nic nowego. Od kilku lat wywiady zachodnie alarmują, że Iran buduje bombę. I sam ten fakt jest niepokojący.

Jak wiadomo, Iran depcze prawa człowieka, ma w pogardzie demokrację i gwiżdże na prawo międzynarodowe. Poza tym prezydent tego państwa Ahmadinedżad niczym Adolf Hitler zagroził wymazaniem Izraela z mapy. Czy trzeba pytać go o dalsze plany?

Czy sama intencja powtórki Holokaustu nie powinna motywować, by bronić atakowanych? - Trudno racjonalnie traktować reżim ludzi gotowych na śmierć w imię własnych szalonych idei - mówi były doradca prezydenta USA Norman Podhoretz.

To samo odnosi się do komunistycznych zbrodniarzy Korei Płn., którzy zrobili swoim obywatelom piekło na ziemi. Takie reżimy mogą zrobić wszystko. Podobnie jak grupy terrorystyczne, które jak pokazuje przykład Bombaju, stosują coraz nowsze metody ataku.

Jak wynika z wypowiedzi specjalisty ds. kontroli atomowej Mohameda ElBeradeia, w sprawie Iranu perswazja się nie udaje. Jego opinię poznali doradcy odchodzący i ci nowego prezydenta USA. Usłyszał ją też Barack Obama. Oczekiwanie niektórych, że dopuści on, by świat był szantażowany przez Iran, są naiwnością. A gdyby nie powstała tarcza antyrakietowa, tak właśnie by się stało. Rosja o tym wie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Rosja wspiera

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tylko West (gość)  •

Rosja od lat wspiera niestabilność, bo wtedy łatwiej rządzić, np. pół przerażoną UE...

odpowiedzi (0)

skomentuj