Menu Region

Polska Żegluga Morska chce zatrudniać stoczniowców

Polska Żegluga Morska chce zatrudniać stoczniowców

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ponad 40 stoczniowców ze Stoczni Szczecińskiej Nowa i Stoczni Gdynia chce zatrudnić Polska Żegluga Morska. Stoczniowcy którzy skorzystają z programu dobrowolnych odejść z pracy, będą mogli znaleźć zatrudnienie na stanowiskach oficerów - mechaników i elektro-automatyków okrętowych.
W ten właśnie sposób PŻM chce zdobyć wykwalifikowaną kadrę, która konieczna będzie w realizacji programu odbudowy floty.

Do 2015 roku PŻM chce zbudować 34 nowe statki, dlatego właśnie potrzebni są nowi pracownicy - mówi Krzysztof Gogol doradca dyrektora naczelnego PŻM. Według szacunków w najbliższych latach PŻM może zatrudnić nawet 500 nowych pracowników. Wielu z nich będzie rekrutowanych ze stoczni.

Doradca dyrektora naczelnego dodaje, że oferta PŻM już teraz spotkała się z zainteresowaniem ze strony kierownictwa służb pracowniczych obydwu stoczni - należy jednak pamiętać, że o zatrudnieniu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Program dobrowolnych zwolnień ruszy już w styczniu.

W ubiegły piątek sejm uchwalił stoczniową specustawę przewidującą sprzedaż szczecińskiej i gdyńskiej stoczni. To właśnie na jej podstawie stoczniowcy mogą od stycznia dobrowolnie odchodzić z pracy bez okresu wypowiedzenia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się