Menu Region

Dziś maturzyści noszą się na czarno

Dziś maturzyści noszą się na czarno

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Kałach

Prześlij Drukuj
Co najmniej kilkanaście tysięcy uczniów liceów w Polsce przyjdzie dziś do szkoły w czarnych strojach.
Upomną się w ten sposób o swoje prawa. Domagają się możliwości kserowania wypełnionych arkuszy egzaminacyjnych, aby móc merytorycznie kontrolować ocenę egzaminatorów.

Teraz maturzyści mogą kwestionować tylko liczbę punktów, a pracy, którą złożyli, nie ma prawa oglądać ani nauczyciel przedmiotu, ani rodzic, ani żadna osoba postronna.

Akcję "Maturzysta to także Obywatel" od wakacji rozkręcał Tomasz Jaskóła, historyk II LO w Częstochowie. Jego główny postulat to zmiana zasad oceniania matur. Uczniowie podpisujący się pod petycją Jaskóły chcą - powołując się na konstytucję - prawa do składania odwołań.

Jaskóła założył stronę dla maturzystów. Na witrynie www.protest.mojamatura.pl historyka wspierają uczniowie z Warszawy, Rzeszowa czy Katowic.

Mirosław Sawicki, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nie komentuje akcji. Zaznacza jednak, że w listopadzie Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że sposób organizowania egzaminów maturalnych oraz sposób oceniania prac nie budzą zastrzeżeń. - Trudno mi sobie wyobrazić kopiowanie arkuszy przez pół miliona maturzystów - mówi Sawicki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się