Menu Region

Pewny swego Adamus trafił do prokuratury

Pewny swego Adamus trafił do prokuratury

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Kmiecik

Prześlij Drukuj
Ryszard Adamus nagle ozdrowiał i nieoczekiwanie wycofał rezygnację z prezesury Polskiej Ligi Piłkarskiej i członkostwa w zarządzie PZPN.
Dwa tygodnie temu podał się do dymisji. Jak uzasadniał - ze względu na zły stan zdrowia. Nieoficjalnie wiadomo, że nakłoniono go do złożenia funkcji, gdyż jako prezes PLP w ciągu niespełna trzech miesięcy wybrał z ligowej kasy ponad 100 tys. zł i nie potrafił się z tego rozliczyć. Dziś sprawa Adamusa staje na zarządzie PLP. W zeszłym tygodniu natomiast minął termin ultimatum zwrotu przez byłego prezesa PLP wyprowadzonych pieniędzy.

Jako że oddał zaledwie 29 tys. z zaległych 100 tys. zł, nieprawidłowości w zarządzaniu funduszami Ligi zgłoszono do prokuratury. - Chciałem stworzyć profesjonalnie zawiadywane biuro, działać jak współczesny menedżer. Dotychczas nie było tam ni-czego. Przez pół roku 140 tys. zł wydali, nie kupując nawet znaczka pocztowego. Dlatego stworzyłem w PLP dwa etaty, zakupiłem komputery, materiały biurowe, długopisy i telefon. Założyłem stronę internetową. Błędem było, że wypłacałem pieniądze jednoosobowo. Trochę za dużą odpowiedzialność na siebie wziąłem. Ale wszystkie wydatki są udokumentowane. Mam faktury, rachunki - argumentuje Adamus.

Księgowość kwestionuje jednak jego rachunki wystawione na ponad 70 tys. zł. - To nie tak. Zwróciłem wątpliwą sumę - broni się prezes, przed wyborami w PZPN przedstawiający się jako "człowiek nie-zależny finansowo", który "zdążył się już w życiu dorobić, więc na polskiej piłce nie musi ani nie ma zamiaru" (wypowiedź z "Piłki Nożnej Plus" nr 10). "W PLP działam całkowicie społecznie, nawet trochę dokładam do tego zajęcia - a ile, niech pozostanie moją słodką tajemnicą" - mówił "PN Plus".

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się