Menu Region

Litwa: Sejm zatwierdził program nowego rządu

Litwa: Sejm zatwierdził program nowego rządu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Litewski Sejm zatwierdził program nowego centro-prawicowego rządu. Na czele gabinetu stanął przywódca Partii Konserwatywnej Andrius Kubilius.
Za programem rządu głosowało 80 posłów koalicji rządzącej. Trzej polscy posłowie z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie wstrzymali się od głosu.

Program rządu przewiduje między innymi zwiększenie podatku Vat i podatku od zysku. Tymczasem podatek dochodowy zostanie obniżony z obecnych 24 procent do 20.

Reformie podatkowej ostro sprzeciwiła się opozycja . Socjaldemokraci uważają, że będzie ona miała negatywny wpływ na gospodarkę . Tymczasem premier Andrius Kubilius twierdzi, że jest to jedyny sposób, by wyjść z kryzysu i załatać dziurę w budżecie i w środkach Państwowego Funduszu Ubezpieczeniowego.

Andrius Kubilius został premierem po raz drugi. Sprawował już ten urząd w latach 1999-2000. Kubilius zapowiedział, że z pierwszą oficjalną wizytą pojedzie do Brukseli.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się